Jelena Dokic babasından şiddet görmüş!

Avustralyalı eski tenisçi Jelena Dokic, antrenörlüğünü yapan babasının uzun yıllar kendisine fiziksel ve duygusal şiddet uyguladığını söyledi.

14 Kasım 2017, Salı 17:27
- A +

Yazdığı 'Yıkılmaz' isimli kitapta yaşadığı kabusu anlatan Avusturalyalı raket, 6 yaşından itibaren hem fiziksel hem de duygusal şiddet gördüğünü anlatırken, antrenörlüğünü yapan babasının kendisine ağır hakaretler ettiğini ve dayak yediğini itiraf etti.

Dokic, kaybettiği maçlardan sonra aynı zamanda koçu olan babasının saçlarını çekerek kendisini dövdüğünü, yüzüne tükürdüğünü, yerde tekmelediğini ve sürekli hakaret ettiğini belirtti.

Dünya 4 numarası olmaya dek yükselen Dokic, kötü performans sergilediğinde kayışla dayak yediğini anlattı.

Tenis tarihinin gördüğü en gelecek vadeden genç yeteneklerden olan Jelena Dokic, 2000 yılında Lindsay Davenport’a kaybettiği Wimbledon yarı finali sonrası babasının telefonda eve gelmemesini söylediğini anlattı.

Baba Damir, gazetecilere saldırmak, görevlilerle kavga etmek ve hakemi şike yapmakla suçladığı için Grand Slam turnuvalarından atılmıştı.

Baba Damir, 2009 yılında ise Sırbistan'daki Avustralya elçisini el bombasıyla tehdit edince 15 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.