MENÜ

Jan-Moritz Lichte kimdir, hangi takımları çalıştırdı? Jan-Moritz Lichte kaç yaşında, nereli?

A Milli Takım'da Şenol Güneş ile yolların ayrılmasının ardından göreve getirilen Stefan Kuntz ile 3 yıllık sözleşme imzalanırken Alman teknik adamın ekibinde kimlerin olacağı merak konusuydu. TFF, son olarak Mainz'da görev alan Jan-Moritz Lichte'nin Kuntz'un ekibinde olacağını açıkladı ve Alman futbol adamı ile 3 yıllık sözleşme imzalandı. Bu son dakika gelişmesinin ardından futbolseverler, ''Jan-Moritz Lichte kimdir, hangi takımları çalıştırdı? Jan-Moritz Lichte kaç yaşında, nereli?'' sorularına yanıt aramaya başladı. Jan-Moritz Lichte'nin kariyeri ile ilgili detaylar haberimizde.

27 Eylül 2021, Pazartesi 21:27 Son Güncelleme:
- A +
Jan-Moritz Lichte kimdir, hangi takımları çalıştırdı? Jan-Moritz Lichte kaç yaşında, nereli?

A Milli Takım 'da Stefan Kuntz döneminin geçtiğimiz günlerde resmen başlamasının ardından, Alman teknik direktörün ekibinde kim olacağı merak konusuydu. Türkiye Futbol Federasyonu, son olarak Mainz'ı çalıştıran Jan-Moritz Lichte ile 3 yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı. 41 yaşındaki antrenör, Kenan Koçak ile birlikte Kuntz'un ekibinde yer alacak. UEFA-Pro lisans sahibi olan Jan-Moritz Lichte'nin kim olduğu ve kariyeri, bu son dakika gelişmelerinin ardından merak konusu oldu. Jan-Moritz Lichte kimdir, hangi takımları çalıştırdı? Jan-Moritz Lichte kaç yaşında, nereli? sorularının yanıtları ve detaylar haberimizde.

Jan-Moritz Lichte kimdir, hangi takımları çalıştırdı? Jan-Moritz Lichte kaç yaşında, nereli?

Jan-Moritz Lichte, 12 Ocak 1980'de Almanya'nın Kassel kentinde doğdu. Futbolculuk kariyerine, KSV Baunatal'ın altyapısında başladı ve 1998 yılında A Takım'a yükseldi. Ön libero mevkiinde görev yapan Lichte, bu ekipte dokuz sezon forma giydi ve toplam 258 maça çıktı. Futbolculuğun yanı sıra bu kulüpte altyapı antrenörlüğü de yaptı.

2007'de geldiği SC Paderborn'un ikinci takımında iki sezon forma giyen ve akademide antrenör olarak da görev alan Lichte, 2009 yılının Nisan ayında, 29 yaşında faal futbolculuk yaşantısını noktaladı.

Oyunculuk kariyerini sürdürürken yüksek öğrenimine de devam eden Lichte, 2008 yılında Paderborn Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nden mezun oldu. Kuntz'un diğer yardımcısı olan Kenan Koçak'ın da eğitim aldığı Hennes Weisweller Akademisi'ni 2011 senesinde en iyi derece ile tamamladı

2009'da SC Paderborn'da altyapı sorumlusu olarak çalışmaya başlayan Lichte, daha sonra aynı kulüpte profesyonel takımda yardımcı antrenör olarak görev aldı. 2011/12 sezonunda da St. Pauli'de aynı görevde bulundu.

2012-2014 yılları arasında Bayer Leverkusen'de yardımcı antrenörlük yaptı; 2014/15 sezonunda geldiği Hannover 96'da ise farklı dönemlerde A Takım yardımcı antrenörü ve genç takımlar sorumlusu olarak görev aldı.

2017/18 sezonunda 1. FSV Mainz 05'te yardımcı antrenörlük yaptı, Eylül 2020 - Aralık 2020 döneminde ise aynı kulüpte teknik direktörlük görevini üstlendi.

Aralık 2020'de Mainz'dan ayrılan ve daha sonra bir takımda görev almayan Jan-Moritz Lichte'nin UEFA-Pro lisansı bulunuyor.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...