MENÜ

İzmir deprem... Yakalandılar! 16 kişi tespit edildi, 3'ü gözaltında

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) İzmir'de meydana gelen deprem üzerinden bölge halkına yönelik "aşağılayıcı, tahkir ve tezyif edici" paylaşımlarda bulunan 16 sosyal medya hesabının tespit edildiğini duyurdu.

30 Ekim 2020, Cuma 23:50 Son Güncelleme:
- A +
İzmir deprem... Yakalandılar! 16 kişi tespit edildi, 3'ü gözaltında

Emniyet Genel Müdürlüğü, İzmir’deki depremin ardından sosyal medyada bölge halkına yönelik aşağılayıcı paylaşımlarda bulunan 16 kişinin tespit edildiğini açıkladı. EGM, bu kişilerden üçünün gözaltına alındığını duyurdu.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve bağlı il birimlerince, kanunların verdiği yetki çerçevesinde, suç ve suçlularla mücadele amacıyla internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütülmektedir.

Yürütülen sanal devriye faaliyetleri kapsamında; 30 Ekim 2020 tarihinde İzmir ve çevre illerde meydana gelen deprem üzerinden bölge halkına yönelik aşağılayıcı, tahkir ve tezyif edici paylaşımlarla halkın bir kesimini diğer bir kesimi aleyhine düşmanlığa ve/veya kin beslemeye alenen tahrik ettiği değerlendirilen 27 paylaşıma rastlanıldığı, paylaşımı yapanlardan 16 kişinin tespit edildiği, 3 şahsın gözaltına alındığı, konuya ilişkin çalışmaların ve adli sürecin devam ettiği hususu;

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...