'Gitmeseydim PTT 1. Lig'deydim'

Roma'ya kiralanan Salih Uçan, Avusturya kampında FANATİK'e konuştu.

'Gitmeseydim PTT 1. Lig'deydim'

Salih Uçan... Aykut Kocaman’ın gözdesiydi. Ersun Yanal döneminde ise az daha unutuluyordu! Sezonun sona ermesiyle ismi Anadolu kulüpleriyle anılmaya başlayan 20 yaşındaki yıldız için Avrupa’nın devlerinden Roma geldi. Başkan Aziz Yıldırım her ne kadar istemese de teknik heyet onay verdi ve genç orta saha oyuncusu kiralık olarak İtalya’ya gitti. Roma’nın hazırlık maçlarında ortaya koyduğu enfes performansla parmak ısırtan Salih, transferi sonrası ilk kez sessizliğini bozdu, FANATİK’e konuştu. Lejyonerinimizi, Roma’nın Avusturya kampında bulduk.

‘İlk iş İtalyanca’

Gerçekten Roma’nın kamp yaptığı otelde müthiş bir disiplin var. Salih de büyük bir takımdan bir başka büyük takıma gelmenin gururunu yaşıyor burada. ‘Alışabildin mi Roma’ya?’ diye sorarak başladık sohbetimize... Uzun yıllar yurt dışında oynamak istediğni belirten genç futbolcu, “İlk işim İtalyanca’yı öğrenmek ve uyum sorununu halletmek olacak” dedi ve ekledi:

‘Beni benden iyi tanıyorlar’

“Şimdiden yavaş yavaş öğrenmeye başladım bile. Amerika kampı çok faydalı geçti. Hocam beni tam istediğim bölgede oynatıyor. Zaten Roma, Fenerbahçe’ye geldiğim ilk sezon bana göz koymuş, izlemişler hep. Ancak Fenerbahçe 5 milyon Euro isteyince geri çekilmişler ve beklemişler. Geçen sezon Ersun Yanal beni oynatmayınca onlar da tekrar teklif yapıp, aldılar. Aslında beni benden iyi tanıyorlar ve futbol yapımı bilerek aldılar.”

‘Ersun hoca beni sevemedi’

..Ve geldik herkesin merak ettiği soruya: Ersun Yanal döneminde neden şans bulamadın?

“Ersun Yanal’ın istifasını ben de dün internetten öğrendim, şaşırdım. Beni niye oynatmadığına gelince bu konu çok konuşuldu. Beni bir türlü sevemedi. ‘Kanımız uyuşmadı hernalde’ desek yalan olmaz. Çünkü ondan evvelki sezon Aykut Kocaman ile ilk yılım olmasına rağmen ciddi şans bulmuştum. Eğer kalsaydım beni PTT 1. Lig’ e kiralarlardı.”

‘Başarıdan başarıya koşacağım’

İşte Salih Uçan... O da bizim Mesut Özil’imiz. Gurbette değil, topraklarımızda yetişen nadide bir çiçek. Aynı Mesut Özil’e benzeyen stiliyle İtalya’da başarıdan başarıya koşarak Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceğini söyledi son söz olarak ve Fenerbahçeli taraftarlara selam yolladı.

Tunç Kayacı

Haberin Devamı
YORUM YAZ