İşte futbolcu olayları

Beşiktaşlı Gökhan Töre'nin dün gece bir barda eğlenirken silahla vurulması, futbolcuların eğlence mekanlarında yaşadıkları olayları bir kez daha gündeme getirdi.

21 Nisan 2014, Pazartesi 14:00 Son Güncelleme:
- A +
İşte futbolcu olayları

Eğlenmek her insanın olduğu gibi futbolcuların da şüphesiz en doğal hakkı ancak alkolün dozu biraz kaçınca futbolcular da ister istemez kendilerini bir kavganın içinde buluyor. Olaylar bazen sözlü tartışma evresinde kalırken, zaman zaman yumruklaşmaya hatta ve hatta bıçaklamaya kadar gidebiliyor.

İşte yakın tarihte futbolcuların karıştığı bar olayları:

Ümit Karan ve Berkant Göktan

2003-2004 sezonu devre arası kampını Antalya'da gerçekleştiren Galatasaray 'da, futbolculardan Ümit Karan ve Berkant, şehrin meşhur gece kulüplerinden birine gider. Burada bir süre eğlenen ikili, ilerleyen saatlerde yan masadaki kişilerle sert bir tartışmaya girer ve mekanı terk ederek takımın kamp yaptığı otele dönerler. Bu olay sonrasında Berkant kulüp kararıyla İstanbul'a gönderilir.

Önder Turacı ve Gökhan Emreciksin

2008-2009 sezonunda oynanan Sivasspor deplasmanı sonrası Fenerbahçeli iki futbolcu Gökhan Emreciksin ile Önder Turacı, Maçka'da bulunan bir bara giderler. Mekanda bulunan bir iş adamıyla yanında bulunan bayanlar nedeniyle tartışan ikili arasındaki gerilim kısa sürede kavga derecesine gelir. Olay çevrede bulunanların araya girmesiyle sona erer.

Guti Hernandez

Beşiktaş'ta forma giydiği kısa sürede futbolu kadar saha dışında yaşadıklarıyla ön plana çıkan Guti'nin, gece kulüplerinden birden fazla vukuatı oldu.

17.01.2011: Reina çıkışında gazetecilere saldıran İspanyol isim, bir muhabirin boğazını sıktı.

03.04.2011: Guti yine Reina çıkışında kendisini görüntüleyen gazetecilere saldırdı.

02.05.2011: Eğlence mekanından çıkışta gazetecileri karşısında gören Guti, bu kez hızını alamayarak bir muhabiri yumrukladı.

14.08.2011: Yıldız ismin son vukuatında ise yanında Fernandes ve Pascal Nouma da yanında bulunuyordu. Guti'nin kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen aşırı alkollü biriyi reddetmesi üzerine çıkan kavgada yumruklar konuşurken, güvenlik görevlilerin müdahalesi sonucunda olay yatıştırıldı.

Volkan Demirel

2011 yılında yaz tatilini Çeşme'de geçiren Volkan Demirel, takım arkadaşlarıyla birlikte gittiği bir eğlence mekanında yanında bulunan eşi Zeynep Demirel'i rahatsız ettiği gerekçesiyle mekanda bulunan bir şahısla kavgaya tutuşur. Yaşanılan olayda oldukça sinirlenen Fenerbahçe kalecisi, kavga ettiği kişinin kafasına şişeyle vurur. Kavga, güvenlik görevlilerinin müdahalesi ve şahsın mekanı terk etmesi sonrasında sona erer.

Batuhan Karadeniz

Türk futbolunun gezgin isimlerinden Batuhan da Eskişehirspor'da oynarken bir kavgaya karıştı. 2010-2011 sezonunda Karabükspor karşılaşması öncesi Eskişehirde bir eğlence mekanına giden Batuhan, burada bulunan ve daha önce trafikte karakolluk olduğu bir kişinin kendisine "Maçtan 2 gün önce burada ne işin var? Sen önce futbolunu oyna" sözlerine tepki gösterince ortalık karışır. Bir kişinin kafasında şişe kırıldığı, bir kişinin de burnunun çatladığı kavgayı güvenlik görevlileri araya girerek durdurur.

Selçuk İnan, Burak Yılmaz ve Bekir İrtegün

2012 yılının Mayıs ayında bir araya gelen Burak Yılmaz, Selçuk İnan ve Bekir İrtegün, kız arkadaşlarıyla birlikte Reina'ya eğlenmeye giderler. Kendilerine özel locada vakit geçiren futbolcuların keyfi, yan locada bulunan kalabalık grubun hareketleri yüzünden kaçar. Aşırı alkollü grup futbolcuların kız arkadaşlarını sözlü olarak taciz edince, duruma tahammül edemeyen Burak Yılmaz gruptakilere saldırır. Golcü oyuncuyu, yanında bulunan arkadaşları sakinleştirir.

Manuel Fernandes

İstanbul'un eğlence mekanlarında sık sık boy gösteren Fernandes, 2013 yılının Mart ayında Ortaköy Anjelique'de eğlenirken bilinmeyen bir nedenden ötürü yan masada bulunanlarla yumruklu bir kavgaya tutuşur. Sakinleşmesi için bir süre mutfakta tutulan Portekizli yıldız, olayın tekrardan ateşlenmesi üzerinde mekandan ayrılır.

Michael Eneramo

2013 yılında alınan Eskişehirspor galibiyeti sonrasında Beşiktaşlı bir grup futbolcu eğlenmek üzere Reina'ya gider. Bu sırada yan gruptaki kızlarla sohbet eden Eneramo, kızların davetini kabul etmemesi üzerine sinirlenerek otoparka iner. Aracını, otopark çıkışında kendisini görüntülemek için bekleyen gazetecilerin üzerine süren Nijeryalı oyuncu, basın görevlilerine bir şey olup olmadığını kontrol ettikten sonra mekandan hızla uzaklaşır.

Sezer Öztürk

Beşiktaş'ta, İbrahim Toraman'la kavga ettiği için kadro dışı bırakılan Sezer Öztürk, Almanyada kuzeniyle birlikte gittiği bir barda kavgaya karışır. Kuzenine yapılan bıçaklı saldırıyı önlemek isteyen futbolcu, bacağından ve kolundan bıçaklanarak hastaneye kaldırılır.

Batuhan Özdemir / twitter.com/batuhan_ozdemr

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...