İşte Fenerbahçe - Galatasaray derbisinin hikayesi

Fenerbahçeli futbolcular çok stresliydi. Kaleyi koruyan Altay’la aramdaki mesafe 4-5 metreydi. Sadece 10 dakika içerisinde en az 5 tane küçük suyu kafasından aşağı boşalttı. Galatasaray’ın attığı her golün ise ayrı bir hikayesi vardı...

25 Şubat 2020, Salı 09:52 Son Güncelleme:
- A +
İşte Fenerbahçe - Galatasaray derbisinin hikayesi

Fotomuhabirimiz Murat Akbaş, Galatasaray’ın 20 yıllık hasretini bitiren derbideki golleri tek tek çekti, o tarihi anlara en yakından tanıklık etti ve tüm yaşananları kaleme aldı. İşte o gollerden geriye kalanlar...

ORADAYDIM!

Başlık belki klasik ama bu başlık da ancak bu galibiyet için kullanılır... Yaklaşık 24 yıldır birkaç maç dışında tüm Fenerbahçe - Galatasaray maçlarında Fanatik Gazetesi adına görev yaptım. Böyle olunca da Kadıköy’e her maça bu defa Galatasaray kazanabilecek mi acaba diyerek gittim. Aklımda her zaman Galatasaray kazanırsa attığı goller büyük önem taşır diyerek her maç Galatasaray‘ın golünü veya gollerini çekebilmek için gittim. Böyle 20 sene devam etti.

Donk’un ilk golü

Gene böyle bir ortamda derbiye gittim. Lise tarafındaki kaleye atak yapıyordu Galatasaray. Henry Onyekuru ile çok ciddi ataklar yapmaya başladı. Evinde gibi oynuyordu.

Fenerbahçe golü atsa da Galatasaray baskıdan vazgeçmedi ve Donk’la golü buldu ve ilk golü çekmiştim...

Belhanda’nın kaçırdığı gol

2. yarı Altay gerçekten çok stresliydi aramda 4-5 metre mesafe vardı ve 10 dakika içinde en az 5 tane küçük suyu kafasından aşağı boşalttı. Bu stresle Belhanda’ya al da at dercesine hatalı bir pas verdi. Belhanda ise topu Altay’a teslim etti. Müthiş bir pozisyon kaçmıştı.

Statta resmen buz gibi hava estirdi bu pozisyon...

Falcao’nun penaltısı

Kazanılan penaltıyı Belhanda özellikle alıp Falcao’ya verdi. Falcao topu o kadar köşeye attı ki, köşeyi bilen Altay topu çıkaramadı.

Henry’nin bitirişi

Henry’nin maçın başından beri istekli oyunu bitmek bilmedi. 80 metre topu sürüp attığı golü çaprazdan da olsa çektim ve 20 yıllık kazanamama serisini bitiren golleri çekmiş oldum.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...