İstanbul Red Bull'la kanatlar altında!

Red Bull Uçuş Günü, İstanbul’u kanatlar altına aldı. Caddebostan Plajı’nda yaklaşık 200 bin seyirciye muhteşem bir görsel şölen sunan etkinlikte 35 cesur takım, katılımcılara unutulmaz bir hafta sonu yaşattı. Coffee Lovers takımı ise birinciliğe uzandı.

06 Ağustos 2019, Salı 06:13 Son Güncelleme:
- A +
İstanbul Red Bull'la kanatlar altında!

Yılın en eğlenceli uçuş etkinliği olan Red Bull Uçuş Günü, İstanbul’u kanatlar altına aldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iş birliği ile Caddebostan Plajı’nda düzenlenen etkinlikte yaratıcı ve eğlenceli el yapımı uçuş aracına sahip 35 cesur takım nefes kesen şovlara imza atarak yaklaşık 200 bin kişiye festival tadında bir hafta sonu yaşattı.

İstanbul Red Bull'la kanatlar altında!

Pilotluk eğitimini kazandı

Dörder kişilik takımların kendi tasarladıkları birbirinden yaratıcı el yapımı uçuş araçlarıyla 6 metre yüksekliğindeki rampadan suya atlayarak kanatlandıkları etkinlikte Coffee Lovers takımı birinciliği elde etti. Kahve ölçeği figürlü uçuş aracı ile kanatlanarak şampiyon olan Coffee Lovers takımının pilotu Çetin Gürer, ‘Pilotluk eğitimi’nin sahibi oldu.

İstanbul Red Bull'la kanatlar altında!

Ödüller verildi

4. Red Bull Uçuş Günü’nde ikinciliği elde eden Mother Force takımı, ‘Red Bull Air Race’i yerinde izleme’ ve ‘Red Bull Air Race uçağı ile deneyim yaşama’ ödülünü, üçüncü olan Vecihi Team takımı ise Avusturya’daki Salzburg Hangar-7’de ‘Flying Bulls ile uçma’ şansını elde etti. 14 metreye giderek en uzun mesafeye uçan Uçan Efeler takımı, ‘Dünya Turu özel’ ödülünün sahibi oldu.

İstanbul Red Bull'la kanatlar altında!

Bir şanslı kişi o uçağa bindi

Red Bull Air Race 2019 Dünya Şampiyonası’nda son olarak Macaristan’da büyük bir zafer kazanan İtalyan pilot Dario Costa da Red Bull Air Race uçağı ile uçuş tutkunlarına unutulmaz bir şov sergiledi. Costa, hız ve dengeyi akrobatik uçuşlarıyla birleştirerek Caddebostan Plajı’nda nefesleri kesti. Costa’nın bu performansını alandan bir kişi de birebir deneyimleme şansı buldu. Red Bull Uçuş Günü etkinliği boyunca #RedBullUçuşGünü hashtag’ini @redbulltr’yi etiketleyerek kendi sosyal medya hesabından en eğlenceli paylaşımı yapan Kaan Yerebakan, Red Bull Air Race uçağında İtalyan pilota co-pilotluk yaptı.

İstanbul Red Bull'la kanatlar altında!

Jüri koltuğunda oturan sunucu Müge Boz objektiflere bu pozu verdi.

İstanbul Red Bull'la kanatlar altında!

Caddebostan'a ünlü akını

Büyük bir heyecana sahne olan etkinliği birçok ünlü isim yerinde takip etti. 10 kişilik jüri ekibinin hepsi ünlülerde noluşurken, seyirciler arasında da Sabri Sarıoğlu ve Yonca Evcimik gibi isimler yer aldı.

İstanbul Red Bull'la kanatlar altında!

Festival tadında geçen organizasyona ünlüler akın etti. Türkiye’nin en eğlenceli uçuş gününün sunuculuğunu Burcu Esmersoy ve Emre Karayel üstlendi. İki sunucuya, Türkiye’nin duayen DJ’lerinden Cem Nadiran nam-ı diğer DJ Funky ‘C’, basketbolun efsane sesi Mustafa Özben, ülkemizde gerçekleşen ralli, rüzgâr sörfü, basketbol dünya ve Avrupa şampiyonaları organizasyonlarının sıra dışı sunucusu Selim Yeğin eşlik etti.

İstanbul Red Bull'la kanatlar altında!

Jüriler göz doldurdu

Yarışmacıların uçuş araçlarına uyumlu eğlenceli kostümleri ve sahne şovları ile rampadan denize uçtuğu organizasyonun jüri koltuğunda ise birbirinden ünlü isimler oturdu. Ünlü sunucu Müge Boz, başarılı oyuncu İbrahim Selim, Çukur dizisindeki rolüyle beğeni toplayan İlayda Alişan, Türkiye’nin başarılı kadın pilotlarından Yağmur Sarıoğlu, Survivor şampiyonu Ogeday Girişken, Türk basketbolunun en önemli yıldızlarından Sinan Güler, havacılık dünyasının yakından tanıdığı uçak mühendisi Muhammed Yılmaz, Solotürk Kurucu Lideri Öğretmen Pilot Murat Keleş ile Dünya ve Avrupa şampiyonu, jimnastiğin genç yeteneği Red Bull sporcusu Ayşe Begüm Onbaşı ile Türkiye’nin en yetenekli tekvando temsilcilerinden olan Red Bull sporcusu Kübra Dağlı yer aldı.

İstanbul Red Bull'la kanatlar altında!

Heyecana ortak oldular

Büyük bir heyecana sahne olan uçuş gününde ayrıca eski futbolcu Sabri Sarıoğlu, şarkıcı Yonca Evcimik, model Itır Esen, oyuncular Duygu Akdeniz, Merve Sarıtaş, Sina Ozer ile Cemrehan Karakaş, sosyal medya fenomenleri Ahmet Aksoz ile Karya Candar, gazeteci Mirgün Cabas ve ünlü fotoğrafçı Tamer Yılmaz gibi birçok ünlü isim de etkinliği yerinden takip ederek bu heyecana ortak oldu.  

Eski futbolcu Sabri Sarıoğlu, jüri eşi Yağmur Sarıoğlu’nu yalnız bırakmadı.

İstanbul Red Bull'la kanatlar altında!

En büyük ilgi 'Vecihi Team'e

35 cesur takımın göklerin yeni kahramanı olabilmek için yarıştığı 4. Red Bull Uçuş Günü’nde seyircilerden en büyük alkışı Vecihi Team topladı. Eski Türk filmlerinden kalma figürüne sahip el yapımı uçuş aracıyla gerçekleştirdikleri eğlenceli şovla, Vecihi Team büyük ilgi gördü. Organizasyonda ayrıca orijinal uçuş araçlarının arasında en fazla dikkat çeken ve alkış alan diğer tasarımlar ise Migros alışveriş arabası, uçan tırnak makası, anne terliği, Vadaa maskotu ve uçan dönme dolap oldu.

İstanbul Red Bull'la kanatlar altında!

14 metreye giderek en uzun mesafeye uçan Uçan Efeler takımı, ‘Dünya Turu özel’ ödülünün sahibi oldu.

Sıradaki haber yükleniyor...