İstanbul’daki terör saldırısına tepkiler

İstanbul’daki terör saldırısına tepkiler devam ediyor. Bursasporlu taraftarlar, terör olayının yaşandığı noktaya karanfil bıraktı.

12 Aralık 2016, Pazartesi 18:18 Son Güncelleme:
- A +
İstanbul’daki terör saldırısına tepkiler
Bursasporlu taraftarlar, takımlarının Spor Toto Süper Lig’de Beşiktaş ile yaptığı maçın ardından yaşanan terör saldırısında şehit düşenleri andı. Yeşil-beyazlı taraftarlar, Beşiktaş’ta Vodafone Arena’nın yakınında saldırının gerçekleştiği noktaya karanfil bıraktı ve şehitler için dua etti.

'Bizi korumak için burada görevlilerdi'

Taraftarlar adına açıklamada bulunan tribün lideri Mehmet Güzelsöz, saldırının olduğu noktadan maç günü şarkılar ve türküler eşliğinde stada girdiklerine dikkati çekerek, "Stada girerken burada görev yapan kardeşlerimiz maç çıkışı yapılan hain saldırı sonucu şehit olmuştur. Otuzun üstünde şehit var. Burada bizi korumak için görevlendirilmişlerdi. Hepsi gencecik insanlardı. Bizimle samimi, dostane şekilde ilgilenmişlerdi. Bursa’dan buraya gelirken, Bursa’ya giderken güvenliği sağlamışlardı. Bu elim olaydan sonra buraya gelip, dua etmek ve karanfil bırakmak istedik." diye konuştu.

'Hainler döktükleri kanda boğulacaklar'

Ülkenin artık acılar yaşamasını istemediklerini kaydeden Güzelsöz, "Bundan sonra böyle şeylerin olmasını istemiyoruz. Bu ülkenin Kürt vatandaşı olarak sesleniyorum. Bu işlerden vazgeçsinler. Hani diyorlar ya ’Kürt halkı rahat olsun’. Biz Kürt halkı olarak rahatız. Devletimiz var, devletimize güveniyoruz. Biz inanıyoruz ki hainler döktükleri kanda boğulacaklar." ifadelerini kullandı. Beşiktaşlı taraftarların yürüyüşünde de yer alacak Bursasporlu taraftarlar, daha sonra bir çalışanını saldırıda yitiren Vodafone Arena’daki Kartal Yuvası’na geçerek, başsağlığı dileğinde bulundu. 

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...