İsmet Demir'in İstanbul at yarış tahminleri

İstanbul at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı İsmet Demir günün programını değerlendirdi.

21 Şubat 2018, Çarşamba 12:04
- A +
İsmet Demir'in İstanbul at yarış tahminleri
21 Şubat Çarşamba İstanbul at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı İsmet Demir günün programını değerlendirdi.

GÜMBÜRGÜMBÜR'e güveniyorum
 
1.AYAK: Son startında Adını Sen Koy'un İngiliz atı gibi tempo kurmasından etkilenerek kendi yarışını yapamayan SAHİPBEY(1), bu kez önde bomboş kalacak olup, lehine mesafesinde bir solukta bitirebilir. Riski sevenlerler ufak ve ekonomik kuponlara tek olarak düşünebilirler. Kısa ara sonrası pistlere döndüğü yarışında Mavi Dalga gibi yetenekli bir safkanı geride bırakan KINALI KUZU(6), aprantilere ait son koşusunda ise bekleneni verememişti. Bu yarışına itina ile hazırlanan nadide kısrak düzlükte yapacağı kuvvetli ataklarıyla favorinin tek ve ciddi rakibi olacaktır.

2.AYAK: Gördüğü yarışlar sonrası kondisyon açığını kapatan GÖLALAN(11), lehine dönen mesafesinde birinciliğin en güçlü adayıdır. Bu aralar fit duruma gelen BÖRTEÇİNE(2), sevdiği tempo yarışında yine birincilik mücadelesi verecektir. Son koşusunda 5 boy kadar geç çıkış yapmasına rağmen az farklarla üçüncülük elde eden IMPASSABLE GIRL(10), startta fazla oyalanmaz ise hemcinslerini avlayabilir. Gördüğü iki yarış sonrası formunu önemli ölçüde ilerleten CEP DURAK(5), uzun mesafelerde de etkili olup, denk rakiplerinin en ufak bir hatasını affetmeyecektir. Son startında tabela dışı kalmasına rağmen en iyi performansa sahip apranti avantajına sahip BLANEGIRL(4) ile formunda önemli gelişmeler olduğunu tabelaya yakın bitirdiği son startında gösteren LIFETIME(7) ikilisi ihmal edilmemelidir.

3.AYAK: Ara sonrası bu pist ve mesafede gördüğü yarışında tatminkar bir ikincilik sergileyen THE GRAY(6), iyi hazırlıklarıyla favorimdir. Bu mesafede yarışmış 3 tay içerisinde en iyi bitiriş derecesine sahip olan MAKAMBO(5), denk grupta birincilik mücadelesi verecektir. Sakarya Koşusu beşinciliği sonrası iki yarış görüp kondisyon açığını kapatan İSHAKBABA(4) ile geçen sezonun flaş ismi Ulan Bator'un anne kardeşi olan MISTER GÖRKEM(3) ikilisi sağlam kuponlarda bulundurulmalıdır.

4.AYAK: Kariyer kazancı 3.5 milyon'a yaklaşan GÜMBÜRGÜMBÜR(4)'ün başarılı olduğu sentetik pistte ikincilikler serisine son vermesini bekliyorum. Günün en güvenilir atı olarak tek öneriyorum.

5.AYAK: Şampiyon Demirkazık'ın tam kardeşi kardeşi Saraygülü'nün şampiyon aygır Tamerinoğlu'dan verdiği yavrusu KURNAZBEY(4) ileride adını sıkça bahsettirecektir. Gördüğü iki yarış sonrası kazanacak kıvama gelen yetenekli safkan ufak kuponlara risk edilebilir. Arka arkaya etkili yarışlar çıkartan AKMAN AGA(1), önde istediği avansı alması halinde çıktığı gibi bitirmeye çalışacak olup, favorinin ilk rakibidir. Ara sonrası gördüğü yarışında ikincilik elde eden GALİÇYA(2), daha da geliştirdiği nefesiyle üst sıralar için mücadele edecektir. OĞULCANIM(6) ve NEJATAĞA(5) ikilisi sürpriz.

6.AYAK: Ara sonrası noksansız hazırlanan PRINCE OF THE SOUTH(2), dinçlikle çıktığı gibi bitirecek olup, benim favorimdir. Son startını ölçü almadığım ASLAN KOÇUM(5) ile sürekli formunu geliştiren MAKARACI ÇOCUK(17), ikilisi favorinin öncelikli rakibidir. Boğaz yollarındaki sorunu giderilen QAVIY(10), bu kez klasına yakışır bir performans sergileyecektir, tüm ahır ekibine iyi şanslar dilerim. BRAVE FEET(9), IRISH COUNTRY(6), WILD OF WEST(7), ROYAL STORY(13), BERBATOV(4) ve BLOOMY(3) bu zorlu koşuda sırasıyla şans verdiğim diğer safkanlardır. Bol şanslar dileğiyle....
 
1-6
11-2-10-5-4-7
6-5-4-3
4
4-1-2-6-5
2-5-17-10-9-6-7-13-4-3
 
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.