MENÜ

İrfan Buz: En az bir puan almalıydık

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü İrfan Buz, BB Erzurumspor maçının ardından açıklamalarda bulundu. İrfan Buz, iki taraf için de önemli bir maç olduğunu en az bir puan almaları gerektiğini söylerken sakatlanan Semih Kaya'nın durumu hakkında da açıklamalarda bulundu

21 Nisan 2021, Çarşamba 19:45 Son Güncelleme:
- A +
İrfan Buz: En az bir puan almalıydık

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü İrfan Buz, iki takım açısından da önemli bir maç oynadıklarını belirterek, “Çok önemli müsabakaya çıktık. Her iki takım açısından çok önemliydi tabii. Biz de burada 3 puan almak istedik. Hiç olmazsa 1 puan bizim için iyi olacaktı. Beraberlik görünen bir müsabakada ilk 15-20 dakikada biz daha iyi oyundaydık. Pozisyonumuz da vardı, Kubilay’ın çok iyi pozisyonu vardı. Kendi ataklarımızı daha olgunlaştırmış olabilseydik, golü bulabilseydik biz kazanacaktık. İyi mücadele verirken iki takım da, Obertan’ın sırtı dönükken 20 metreden o golü atması önemliydi Erzurumspor açısından. Bizim orada şutu kapatmamız gerekiyordu. Maalesef 90+6’da golü yediğimiz zaman, o mücadeleden sonra hayal kırıklığı oluyor. Önümüzde Pazar günü Ankaragücü müsabakası var, ona konsantre olmamız gerekiyor. Bu müsabakayı hemen kapatacağız, önümüze bakacağız. Yolumuza devam etmek durumundayız. Hasta olan arkadaşlarımız var. Tetteh, Zucchi alternatif olarak geri dönecekler. Oyun içerisinde de değişiklikler yapmak durumundaydık özellikle kendi savunmamızla ilgili. Aslında savunmamız çok iyi gidiyordu son haftalarda. Wallace müsabakadan önce maalesef sakatlandı. Semih oyuna girdi, o da sakatlandı. Değişiklikler yapmak durumundaydık. Aslında berabere olacak bir müsabaka; 1-0 mağlup olduk” diye konuştu.

"SEMİH’İN KONTROLDEN GEÇMESİ GEREKİYOR"

Teknik direktör İrfan Buz, sakatlanarak oyundan çıkan Semih Kaya'nın durumuyla ilgili de bilgi verdi. Buz, “Semih'in bir kontrolden geçmesi gerekiyor. Orada bir çarpışma sonucu kafasında bir sıkıntı oldu. Umarım bir sıkıntı yoktur” dedi.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...