İnşaat işçiliğinden Avrupa ikinciliğine: Ömer Amaçtan

Van’ın Çaldıran İlçesi’nde maddi imkansızlıklar nedeniyle eğitimini sürdürürken inşaatlarda çalışmak zorunda kalan Amaçtan ailesinin 9 çocuğundan birisi olan 17 yaşındaki Ömer Amaçtan, 2018 Avrupa U18 Şampiyonası’nda 3 bin metre engelli branşında gümüş madalya elde etti.

20 Temmuz 2018, Cuma 06:00
- A +
İnşaat işçiliğinden Avrupa ikinciliğine: Ömer Amaçtan
Van’ın Çaldıran İlçesi’nde maddi imkansızlıklar nedeniyle eğitimini sürdürürken inşaatlarda çalışmak zorunda kalan Amaçtan ailesinin 9 çocuğundan birisi olan 17 yaşındaki Ömer, 2018 Avrupa U18 Şampiyonası’nda 3 bin metre engelli branşında gümüş madalya elde etti.

3 yıl önce inşaatlarda çalışırken tanıştığı atletizmde kendini geliştiren ve bu seviyelere kadar gelen Ömer çalışmalarına Erzurum Atatürk Üniversitesi BESYO Atletizm Pisti’nde devam ediyor.

Erzurum TOHM sporcusu olan milli sporcu, “İlk başta kimse başarıya ulaşamaz. Ben 4 yıl sonra milli takıma seçildim ve bugünlere gelebildim. İmkansız diye bir şey yoktur ölüm haricinde hedefe ulaşmakta hiçbir şey engel olamaz. Yıllar sonra kendimi Olimpiyatlar’da görmek istiyorum orada yarışmak istiyorum ülkemi orada temsil edeceğim, kararlıyım” diye konuştu.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...