İnönü'ye buyurun!

Beşiktaş, İsrail ile Türkiye arasındaki gerginliğin yeşil sahaya yansımayacağından emin... Metin Keçeli, “Maç oynanacak, herhangi bir problem olacağını sanmıyorum” derken, Şeref Yalçın ise şöyle konuştu: Rakibimizi en iyi şekilde ağırlayıp, aynı güzellikte uğurlayacağız

06 Eylül 2011, Salı 12:00
- A +
İnönü'ye buyurun!

Ülkemiz ile İsrail arasındaki ipler gerilince, Beşiktaş’ın Avrupa Ligi’nde oynayacağı Maccabi Tel Aviv maçı da soru işaretlerini beraberinde getirmişti. İsrail temsilcisinin, “Maçı tarafsız sahada oynayalım” teklifini UEFA’ya sunacağı iddiaları su yüzüne çıkarken, Beşiktaş Cephesi’nden sert tepki geldi. Ülkeler arasındaki gerginliğin yeşil sahaya yansımayacağından emin olduğunu belirten İkinci Başkan Metin Keçeli, “Maç oynanacak ve herhangi bir problem çıkacağını zannetmiyorum. Maç günü güvenlik tedbirlerini daha da artırarak alacağımız kesin. Onların seyirci getirip getirmeyeceğini henüz bilmiyoruz ancak biz misafir takım taraftarları için yer ayıracağız”
diye konuştu.

‘İsrail’e gideceğiz’

Yönetici Şeref Yalçın da, Metin Keçeli’yle aynı fikirdeydi. Yalçın, “Maçın tarafsız sahaya alınma talebi sporun etik yüzüyle örtüşmüyor. Bu isteği hoş karşılamak mümkün değil. Ancak biz kendilerini bekliyoruz. İnönü’de rakibimizi en iyi şekilde ağırlayıp, aynı güzellikle uğurlayacağız. Hiçbir tereddüte yer bırakmadan İsrail’e de gideceğiz” yorumunda bulundu.   

Orhan Yıldırım

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...