HTC M10'dan yeni bilgiler!

HTC M10 hakkındaki söylentiler, tanıtım günü yaklaştıkça artıyor! İşte son iddialar...

11 Şubat 2016, Perşembe 09:30 Son Güncelleme:
- A +
HTC M10'dan yeni bilgiler!

Yeni neslin dikkatleri üzerine en çok toplayan ürünleri Samsung ve LG tarafından sunuluyor olsa da, HTC'nin de kendi üst seviye telefonunu tanıtması oldukça yakın. Yeni telefonun bu ayın ilerleyen döneminde MWC'de gözüküp gözükmeyeceği belli değil ancak söylentilerin çoğu, telefonun yayım tarihini MWC sonrasında gösteriyor. Her ne kadar belirli bir yayım tarihi belli olmasa da, HTC'nin One M10 ile ne sunacağı hakkında giderek daha fazla bilgi ortaya çıkıyor. Ortaya çıkan bilgilerin arasında tasarım da bulunuyor ve söylenenlere göre tasarım, HTC One A9'a benzer bir yönde ilerleyecek. Ancak ekran boyutu, şimdiye kadar belirgin olan alanların arasında değildi.

İlk söylentiler, One M9'un 5 inçlik 1080p ekranına göre bir yükselme olan 5.1 inç QHD ekran ile karşı karşıya olduğumuzu göstermekteydi. Ancak tanınan HTC-sızdırıcısı @LlabTooFeR'in söylediğine göre yeni ekran ilk tahmin edilenden daha da büyük olacak ve 5.2 inç yatay (QHD) olacak. 0.2 inçlik büyümenin şaşırtıcı olduğu söylenemez. Geçtiğimiz yılın üst seviye telefonları da 5.2 ile 5.5 inç arasında boyutlara sahiplerdi.

Yıllar önce 5 inçlik telefonlar "devasa" olarak düşünülebilirlerdi ancak günümüzde bu cihazlar "küçük telefonlar" grubunda kendilerine yer bulmaktalar. Bunun da üreticilerin, giderek küçülen alanlara daha büyük ekranlar koymaya çalışmaları ile alakalı olduğu rahatlıkla söylenebilir.

HTC One M10'un diğer özelliklerinin arasında ise Snapdragon 820 ve Android 6.0 Marshmallow'un yanı sıra Sense varlığı gözüküyor. RAM, batarya veya depolama özellikleri için ise henüz sızan bir bilgi bulunmuyor.Daha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...