Hızlı yağ yakımı nasıl gerçekleştirilir, yağ yakımı nasıl sağlanır? Orijinal Yoga Sistemi ile 15 dakikada yağ yak!

En kolay yağ yakımı nasıl sağlanır, hızlı yağ yakımı için egzersizler neler? Yağ yakımı vücutta ne zaman başlar? Günümüzde birçok kişi sağlıklı ve mutlu bir yaşam istiyor ve bunun yollarını arıyor. İçinde bulunduğumuz Covid-19 sürecinde bedensel olarak daha az hareket etmenin getirdiği fiziksel sorunları aşmak, hareketsizlik ve yanlış beslenmeden kaynaklanan kilo problemlerini gidermek, oluşan gerginlik ve stresi ortadan kaldırmak için Uluslararası Yoga Federasyonu’na üye uzman antrenörler, herkesin evlerinde rahatlıkla uygulayabileceği Orijinal Yoga Sistemi tekniklerinden oluşan faydalı videolar hazırlıyor.

01 Haziran 2020, Pazartesi 13:08 Son Güncelleme:
- A +

Nasıl hızlı kilo veririz, en hızlı zayıflama yöntemleri neler? Nasıl yağ yakımı sağlanır? Hızlı yağ yakımı için en kolay egzersizler neler? Üst üste iki kez Dünya Yoga Şampiyonu Nur Bahar Tüzüner tarafından hazırlanan “15 Dakikada Yağ Yak” videosu ile düzenli uygulama yaparak 21 günde evde forma girmek mümkün. Orijinal Yoga Sistemi’ne ait etkili tekniklerden oluşan bu pratik video sayesinde 21 günlük bir süre içinde “Orijinal Yoga Sistemi’ne merhaba, yağlara elveda” diyebilirsiniz.  

Orijinal Yoga Sistemi videolarının danışmanlığını Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Akif Manaf yapıyor. UYF Başkanı Manaf, Orijinal Yoga Sistemi ile ilgili şu noktalara dikkat çekiyor: “Gerçek Yoga yani Orijinal Yoga Sistemi, evrensel bir spordur. Tüm sporların hem atası hem de anasıdır. Yeryüzünde mevcut olan tüm sporlar yoga temelinin üzerine oturur. Sekiz basamaklı Orijinal Yoga Sistemi’nin üçüncü basamağı Asana olarak adlandırılan duruşlardan oluşur. Asanalar, tam fiziksel ve zihinsel rahatlamaya ulaşmak için bedeni ve zihni uyumlu bir şekilde harmanlar. Orijinal Yoga Sistemi’ndeki duruşların düzenli uygulanması fizyolojik sistemi tümüyle gençleştirir. Asanalar sağlık, güzellik, güç, dayanıklılık, hafiflik, aydınlık, sinirsel dinginlik ve mutluluk verir. Omurga esnekliğini artırır, bağışıklık sistemini güçlendirir. Düzenli uygulama mükemmellik getirir. Orijinal Yoga Sistemi’nde yer alan duruşlar aşama aşama, belirli bir sırada ve uzman eşliğinde uygulandığında beden ve ruh sağlığına çok önemli yararlar sağlar. Etkili olmalarının en büyük sebebi, doğru nefes ve konsantrasyon eşliğinde uygulanmalarıdır.”

UYF Başkanı Akif Manaf, “15 Dakikada Yağ Yak” videosunda uygulanan duruşların ve nefes tekniğinin faydalarını ise şu şekilde anlattı: “Uygulayacağınız bu duruşlar ve nefes tekniği sayesinde vücuttaki yağlanmalar etkili ve kalıcı bir biçimde giderilmektedir. Nefes tekniği, karın organlarını canlandırmakta, karın kaslarını güçlendirmektedir. Ayrıca duruşlar sayesinde sindirim sistemi aktifleşmekte ve sindirim fonksiyonları düzene girmektedir. Bacaklardaki küçük biçimsizlikler giderilmekte, diz eklemleri canlanmakta, omurga, omuz, kol, bacak, karın ve sırt kasları güçlenmektedir. Omurganın alt kısmındaki sinirler canlanmakta ve bedenin genel duruşu düzelmektedir. Kalça ve bacaklarda kan dolaşımı hızlanmaktadır. Bacaklardaki gerginlik ve yorgunluk giderilmektedir. Bu teknikler aşırı kiloların giderilmesi için çok etkilidir.”

Üst üste iki kez Dünya Yoga Şampiyonu Nur Bahar Tüzüner, videonun 21 gün boyunca düzenli bir şekilde uygulanmasını önererek, duruşları uygularken bedeni aşırı zorlamadan çalışılmasının önemine dikkat çekti. Her gün sadece 15 dakika ayırarak, düzenli uygulama ile 21 günde vücuttaki fazla yağlanmaların giderileceğini ifade eden Tüzüner, böylece fit ve sağlıklı bir bedene sahip olmanın kesinlikle mümkün olduğunu belirtti. 

Bu konuda daha fazla detaylı bilgi UYF Başkanı Akif Manaf’ın “Yoga - Asana Vücut Çalıştırma Sanatı” kitabından edinilebilir. 

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...