MENÜ

'Hedef Şampiyonlar Ligi kupasını kaldırmak'

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Doğan, hedeflerinin UEFA Şampiyonlar Ligi'nde kupayı kaldırmak olduğunu belirterek, "Bu bir hedef. Bir senede olmayabilir ama hedefi küçültmemek gerek. Bu sene çeyrek finalleri görebileceğimizi ümit ediyorum" dedi.

13 Temmuz 2012, Cuma 23:41 Son Güncelleme:
- A +
'Hedef Şampiyonlar Ligi kupasını kaldırmak'

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Doğan, hedeflerinin UEFA Şampiyonlar Ligi’nde kupayı kaldırmak olduğunu belirterek, "Bu bir hedef. Bir senede olmayabilir ama hedefi küçültmemek gerek. Bu sene çeyrek finalleri görebileceğimizi ümit ediyorum" dedi.

Sarı-kırmızılı yöneticinin GSTV’ye yaptığı açıklamalar kulübün internet sitesinde de yayımlandı.

"Devler Ligi"nde çeyrek finali gördükten sonra önlerinin açık olacağını kaydeden Doğan, Avrupa arenasındaki hedeflerini şöyle anlattı:

"Bizim tabii ki hedefimiz Şampiyonlar Ligi kupasını kaldırmak. Ama bu bir hedef. Bir senede olmayabilir, ama hedefi küçültmemek gerek. Bu sene çeyrek finalleri görebileceğimizi ümit ediyorum. Zaten çeyrek finali gördükten sonra önümüz açık. Oradan sonra her şey her zaman olabiliyor. Bunu 2000’li yıllarda yaşadık. Ben şahsen inanıyorum."

Yeni sezon için kurdukları takımla üç kulvarda da başa oynayacak güçte olduklarını anlatan Doğan, taraftarlarının da buna inandığını belirterek, "Stadımızı, tam sezon oynadığımız ilk yılda mabet haline getirdik. Taraftarımızın büyük desteği ile bunu yaptık. Bizler nasıl çocukluğumuzda Ali Sami Yen Stadı’nı ’içinden çıkılamayan cehennem’ haline getirdiysek, bu sene bunun tescil edilme senesi olacak. Yani Galatasaray tekrar kendi mabedini yaratıyor. Esasında oradan çok uzaklaşmamıştı ama bir yol kazası oldu diye adlandıralım bunu. Taraftar da inanıyor, takımımız buna inanıyor" şeklinde ifadeler kullandı.

Kulüp başkanı Ünal Aysal’ın transfer olayını çok iyi çözebildiğinin görüldüğünü kaydeden Sedat Doğan, "Yine görüldü ki, en flaş transferleri kulübümüz yaptı. İnternet siteleri yıkılıyor. Binlerce tebrik maili alıyoruz. GS Store mağazalarında ürünlerimize talep yağıyor" dedi.

18 Temmuz Çarşamba günü forma tanıtımı yapacaklarını bildiren Doğan, başkan Aysal’ın yeni transferler için büyük bir imza töreni arzu ettiğini aktardı.

Kombine kart satışlarında 40 bin rakamına ulaştıklarını, şimdilik satışa ara verdiklerini kaydeden Doğan, "Satışı yeniden açsak tek koltuk kalmayacak. Bu neyi gösteriyor? Galatasaray taraftarı doğru yönetime sahip çıkıyor. Geçen sene 26-27 bin kombineden bu sene 40 bin kombineye gelmişiz. Demek ki, taraftarımıza güvenmekte haklıyız" ifadelerini kullandı.

AA

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...