Hedef Avrupa'da 'Es'mek!

Bülent Uygun'un şike soruşturması kapsamında tutuklanmasının ardından Eskişehirspor'un başına geçen teknik direktör Michael Skibbe, sessizliğini FANATİK'e bozdu

21 Eylül 2011, Çarşamba 12:00
- A +
Hedef Avrupa'da 'Es'mek!

“Burası mükemmel bir şehir. Çok modern bir kente geldiğimi düşünüyorum. Eskişehir’i çok sevdim. Ancak İstanbul’a daha yakın olabilirdi!”

“Ligin başlamasının uzaması bize yaradı. Kulübe adapte olmam zaman aldı. Futbolcuların takım halinde hareket etmesi en büyük kozumuz olacak”

Sezon öncesi hazırlık maçlarında alınan başarısız sonuçlar nedeniyle eleştirilen, teknik ekibiyle sıkıntı yaşadığı iddia edilen Skibbe birçok konuda önemli açıklamalar yaptı. Beşiktaş ve Sivasspor galibiyetleriyle 2’de 2 yapan Kırmızı-Siyahlılar’ın hocası, 4-0 mağlup ettikleri Sivasspor maçıyla ilgili söze başladı.
“Bu karşılaşmada gerçekten iyi mücadele ettik” diyen başarılı çalıştırıcı, “Maçın hakeminin karşılaşmanın önüne geçtiğini düşünmüyorum. Çünkü tartışmalı kararları verdiğinde, zaten biz 3-0 öndeydik. Ama itiraf etmeliyim ki, Sivasspor ilk yarıda bir penaltı kazanmalıydı. Yine de 90 dakika boyunca üstün olan bizdik” dedi.

Dede’ye övgü...
Takım olarak çok iyi bir grup oluşturduklarının altını çizen Skibbe, “Hazırlık döneminde yeni bir takım oluşturmamıza rağmen iyi çalıştık ve iyi kaynaştık. Süper Lig’in başlama tarihinin uzaması en çok bize yaradı diyebilirim. Çünkü kulübe ve takıma iyi adapte olmam zaman aldı. Futbolcularımın takım halinde hareket etmesi ise Eskişehirspor’un bu sezon en büyük kozu olacak. Geride Dede’nin sağlam durması, Mehmet Yıldız’ın ileri uca hayat vermesi bizi gerçekten çok sevindirdi” ifadelerini kullandı.

‘Avrupa’ya gideriz’
Kırmızı-Siyahlılar’ın geçtiğimiz sezon ligi 7. sırada tamamladığını da hatırlatan Michael Skibbe, “Şimdi bir iki basamak daha yükselmek istiyoruz. Hedefimiz zaten Avrupa Kupası’na katılmak ve Eskişehir’in adını duyurmak. Bunu da Play-Off oynayarak elde edebileceğimizi düşünüyorum. Eskişehir mükemmel bir şehir. Ben çok modern bir şehre geldiğimi düşünüyorum. Öğrenci kenti, halk çok genç. Burayı çok sevdim. Sadece İstanbul’a daha yakın olabilirdi!” sözlerini sarfetti.

Mehmet Demircan

 

 

 

 

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...