MENÜ

Petriashvili Haberleri

Petriashvili ile ilgili haberler

Petriashvili haberleri sayfasında Petriashvili ile ilgili tüm haberleri, gelişmeleri ve son dakika haberlerini okuyabilirsiniz. Petriashvili ile ilgili Fanatik'de Petriashvili haber bulunmaktadır. Petriashvili Haberlerine ulaşmak için sayfamızı takip edebilirsiniz.

Taha Akgül sekinci kez  Avrupa şampiyonu!

Taha Akgül sekinci kez Avrupa şampiyonu!

Yaşayan efsane Taha Akgül, madalya koleksiyonuna bir altın daha ekledi. 22 yaşındayken 2012 Avrupa'da ilk zaferine uzanan Milli güreşçimiz, 2021 Varşova'da bu sayıyı 8'e çıkardı, serbest güreşte bir rekora imza attı. Tokyo Olimpiyat Oyunları öncesi elde ettiği 8. Avrupa şampiyonluğuyla rüştünü bir kez daha ispatlayan Milli güreşçimiz, ezici üstünlükle yendiği rakiplerine şimdiden gözdağı verdi.
Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Taha Akgül finalde

Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Taha Akgül finalde

Polonya'nın başkenti Varşova'da gerçekleştirilen Avrupa Güreş Şampiyonası'nın ikinci gününde olimpiyat şampiyonumuz Taha Akgül yine bizleri gururlandırdı, finale çıktı.
Taha Akgül, dünya ikincisi

Taha Akgül, dünya ikincisi

Taha Akgül, Avrupa Şampiyonası’nda sürekli yendiği en büyük rakibi Geno Petriashvili’ye Dünya Şampiyonası’nda ise yine üstünlük sağlayamadı, gümüşle yetindi. Milli güreşçimiz finalde Gürcü rakibi karşısında 6-4 öne geçse de bu skoru koruyamadı. Bitime 20 saniye kala durumu 6-6 yapan Geno son puanı aldığı için üst üste 3. kez altına uzandı.
Dünya Güreş Şampiyonası'nda Taha Akgül finale yükseldi

Dünya Güreş Şampiyonası'nda Taha Akgül finale yükseldi

Olimpiyat şampiyonu Taha Akgül yüzümüzü kara çıkarmadı, 2018’de kürsünün dışında kaldığı Dünya Şampiyonası’nda bu kez puan vermeden adını finale yazdırdı. Milli güreşçimizin şampiyonluk yolundaki rakibi ise, yine Gürcü Geno Petriashvili oldu.
Taha Akgül yine Avrupa Şampiyonu

Taha Akgül yine Avrupa Şampiyonu

Avrupa Güreş Şampiyonası erkekler serbest sitil 125 kiloda Taha Akgül, finalde Gürcü Geno Petriashvili'yi 7-0 yenerek altın madalya kazandı. Milli güreşçi, 7. kez Avrupa şampiyonu apoletini taktı.
Taha Akgül hırs yaptı

Taha Akgül hırs yaptı

Olimpiyat şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül, Dünya Şampiyonası finalinde yenildiği Gürcü rakibi Geno Petriashvili’nin aşırı sevincinin kendisini daha da hırslandırdığını söyledi.
Taha Akgül dünya ikincisi oldu

Taha Akgül dünya ikincisi oldu

Milli güreşçi Taha Akgül, Gürcü rakibi Geno Petriashvili'ye mağlup olarak dünya ikincisi oldu.