MENÜ

NKolay İstanbul Maratonu Haberleri

NKolay İstanbul Maratonu ile ilgili haberler

NKolay İstanbul Maratonu haberleri sayfasında NKolay İstanbul Maratonu ile ilgili tüm haberleri, gelişmeleri ve son dakika haberlerini okuyabilirsiniz. NKolay İstanbul Maratonu ile ilgili Fanatik'de NKolay İstanbul Maratonu haber bulunmaktadır. NKolay İstanbul Maratonu Haberlerine ulaşmak için sayfamızı takip edebilirsiniz.

İ. Renay Onur: Yarışın heyecanını yaşamaya ve yarışı beklemeye başladık

İ. Renay Onur: Yarışın heyecanını yaşamaya ve yarışı beklemeye başladık

Dünya'da iki kıta arasında koşulan tek maraton olan, NKolay İstanbul Maratonu, 7 Kasım 2021 Pazar günü 43'üncü kez start alacak. İstanbul Maratonu'nda 100'den fazla ülkeden, 42 kilometre kategorisinde 5 bin, 15 kilometre kategorisinde 15 bin sporcu olmak üzere toplam 20 bin çipli koşucu mücadele edecek. Ayrıca Halk Koşusu'nda da 20 bin İstanbullu, ter dökecek. Maratonda, pandemi önlemleri kapsamında sosyal mesafe kuralları ile start noktasında 10 kulvarlı hat olacak. Maratona ayrıca aşı kartı olan ya da yarıştan 48 saat önce alınmış ve negatif sonuçlu PCR testi olan sporcular katılabilecek.
Kenyalı atletlerden çifte zafer

Kenyalı atletlerden çifte zafer

Dünyada iki kıtayı kapsayan tek parkur unvanını taşıyan N'Kolay İstanbul Maratonu dün 42. kez koşuldu. Türkiye şampiyonlarının belli olduğu maratonu erkeklerde Benard Cheruiyot Sang, kadınlarda Diana Chemtai Kipyogei kazandı.