H1Z1 mobil cihazlara gelmeye hazırlanıyor

Yeni bir battle royale oyunu daha mobil cihazlara gelmeye hazırlanıyor. Mobil platform mücadelesinde son yarışmacı, yeni mobil versiyonu ile H1Z1 olacak.

10 Eylül 2018, Pazartesi 10:58
- A +
H1Z1 mobil cihazlara gelmeye hazırlanıyor

Business Wire‘ın haberine göre, kendi mobil bölümüne sahip bir çatı şirketi olan NantWorks, Daybreak’e oyunlarının mobil versiyonlarını üretmek için “stratejik bir yatırım” yaptı. Bu yatırım sadece H1Z1‘i değil, 3D MMORPG oyunu EverQuest‘i de içeriyor.

H1Z1, PlayStation’a geçmesiyle son zamanlarda büyük başarı yakaladı ve bu nedenle mobil cihazlara yönelik genişleme belki de şaşırtıcı değil. Özellikle oyun dünyasını kasıp kavuran ve mobil pazara da kayan Fortnite ve PUBG gibi battle royale oyunları göz önüne alındığında, Daybreak bu alanda geç kalmak istemiyor. Fakat bu aynı zamanda başka soruları da beraberinde getiriyor. H1Z1’i Xbox One gibi diğer platformlarda da görebilecek miyiz?

Geçtiğimiz ay H1Z1’in PlayStation yapımcısı Terrence Yee, Daybreak’in Xbox sürümü üzerinde çalışmadığını söyledi. Ancak, stüdyonun başka fırsatları “keşfetmeye açık” olduğunu ima etti. Şirketin bugün yaptığı açıklamada, NantWorks‘ün tüm platformlarda oyunlar oluşturup yayınlamak istediği belirtiliyor. Bu nedenle gelecekte daha fazla H1Z1 taşıması görebilmemiz oldukça mümkün.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...