Yüksel Arslan: "Rıza Kayaalp bu ülkenin gurur meselesidir"

Ankara ASKİ Spor Kulübü Başkanı Yüksel Arslan, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları kadrosundan çıkarılan milli sporcu Rıza Kayaalp ile ilgili, “Rıza, bu ülkenin gurur meselesidir” yorumunu yaptı

Yüksel Arslan: "Rıza Kayaalp bu ülkenin gurur meselesidir"

Ankara ASKİ Spor Kulübü Başkanı Yüksel Arslan, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları kadrosundan çıkarılan milli sporcu Rıza Kayaalp hakkında konuştu. Arslan, “Uluslararası arenada; defalarca şanlı bayrağımızı göndere çektiren ve İstiklal Marşımızı tüm dünyaya ezberleten, ABB ASKİ Spor’un sporcusu Rıza Kayaalp üzerinden özellikle sosyal medyada oynanan yalan ve asılsız iddialara asla izin vermeyeceğiz. Dünya güreşi için bu denli önemli ve profesyonel bir ismin, bilerek ve isteyerek yasaklı madde kullandığını düşünmek en hafif hâliyle ahmaklıktır. Rıza evladımızın, kariyerinin son döneminde 4. olimpiyat madalyası için çalıştığını hatırlatır, anasının ak sütü gibi temiz 24 yıllık spor kariyerine leke vurmayacağını bilmenizi isteriz” dedi.

Haberin Devamı

‘Desteğinizi esirgemeyin’

Rıza Kayaalp ise “14 Avrupa, 10 dünya ve 3 olimpiyat madalyasını kazanırken esirgemediğiniz dualarınızı ve desteğinizi spor kariyerimin son düzlüğünde yaşadığım bu mağduriyeti aşmak için de esirgemeyeceğinizi umut ediyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ