MENÜ

Abdullah Çakmar: ASKİ Spor Kulübü Türk sporuna lokomotif oldu

ASKİ Spor Kulübü Genel Koordinatörü Abdullah Çakmar, ''Taha ve Rıza'yı yan yana koyduğumuzda 20 Avrupa şampiyonluğu var. Dünyanın hiçbir takımında, hiçbir branşta hiçbir kulüpte 20 Avrupa şampiyonluğu kazanan yok. Biz iki sporcumuzla büyük şampiyonluklar kazanarak dünyada 1 numara olduk. Şu an Türk sporuna ASKİ Spor Kulübü damga vurarak lokomotif oldu'' dedi.

Rıza Kayaalp ve Taha Akgül gibi Türkiye ve dünya tarihine adını altın harflerle yazdırmış sporcuların minderinde yetiştiği ASKİ Spor Kulübü, yeni şampiyonlar çıkarmak ve Türkiye'ye daha büyük gururlar yaşatmak için çalışmalarını sürdürüyor. Kurulduğu 1985 yılından bu yana Avrupa şampiyonalarında 278, dünya şampiyonalarında 189, olimpiyat oyunlarında 6 altın, ulusal müsabakalarda ise 3 binin üzerinde madalya kazanan ASKİ Spor Kulübü'nde Genel Koordinatör Abdullah Çakmar, Demirören Haber Ajansı'na (DHA) açıklamalarda bulundu.

Haberin Devamı

''TÜRK SPORUNA BÜYÜK KATKILAR VE HİZMETLER VERDİK''

2022 yılında ASKİ Spor Kulübü'ndeki sporcuların, yer aldıkları turnuvalarda 153 madalya kazandıklarını ifade eden Çakmar, ''ASKİ Spor Kulübü, kurulduğu 1985 yılından bu yana katıldığı turnuvalardan madalyalar kazanarak Türk sporuna üst düzeyde hizmet etmeye devam etmektedir. Özellikle Avrupa, dünya ve olimpiyatlarda devamlı başarılar elde ettik, altın madalyalar kazandık. Ülkemize ve milletimize güzel sevinç ve mutluluklar yaşattık, Türk sporuna büyük katkılar ve hizmetler verdik. Özellikle Taha ve Rıza'yı yan yana koyduğumuzda 20 Avrupa şampiyonluğu var. Dünyanın hiçbir takımında, hiçbir branşta hiçbir kulüpte 20 Avrupa şampiyonluğu kazanan yok. Biz iki sporcumuzla büyük şampiyonluklar kazanarak dünyada 1 numara olduk. Şu an Türk sporuna ASKİ Spor Kulübü damga vurarak lokomotif oldu. Taha ve Rıza'nın aldığı başarılar 100-150 yıllık Türk spor tarihine geçti. Dünyanın neresine gidersek gidelim bu çocuklar isimlerini altın harflerle yazdırdı. Biz rol model sporcular yetiştirdiğimiz çok çok mutluyuz'' dedi.

Haberin Devamı

Personelinden idari kadrosuna, teknik kadrodan sporcusuna kadar Türkiye'de bir bütüne hizmet ettiklerini kaydeden Çakmar, ''Bu bütünün adı Türkiye Cumhuriyeti Devleti. Biz de bu bütüne hizmet edip devletimize bu kadar çok madalya kazandırdığımız için sporcularımıza ve teknik ekibimize çok teşekkür ediyorum. Bu milletin yüzünü güldürmek, İstiklal Marşı'mızı okutmak herkese nasip olmaz. Biz de bu duygu ve düşüncelerle hareket ederek güzel bir gönül bağı kurduk'' diye konuştu.

''ELİMİZDEN GELEN BÜTÜN GAYRETİ SARF EDİYORUZ''

Verilen desteklerle Ankara'da ''300 Çocuk 300 Sporcu Projesi'' başlattıklarını söyleyen Çakmar, bu kapsamda 127 kişilik bir Ar-Ge birimi kurduklarını ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü: ''300 çocuk ile başlayan projemizde 9 branşta şu anda 4 binin üzerinde çocuğumuz var. Biz çocuklarımız için kültürel ve sosyal etkinlikler de düzenleyerek iyi bireyler olmaları için elimizden gelen bütün gayreti sarf ediyoruz. Burada şampiyonlarımız var, rol modellerimiz var. Çocukların aileleri şampiyonlarımızı gördüğünde çocuklarını buraya gönül rahatlığıyla gönderiyor. Biz başarı odaklı bir takımız ama aynı zamanda devletimize iyi bireyler yetiştirmek için burada hocalarımızla bütün destekleri veriyoruz.''

Haberin Devamı

''BAYRAĞIMIZA HİZMET EDİYORUZ''

Proje kapsamında ASKİ Spor Kulübü'ne gelen gençlerin yüzünün güldüğünü ve büyük heyecan duyduklarını kaydeden Çakmar, ''Bu sevinci ve heyecanı görüyoruz ya her şeye değer. Biz çocuklarımız için bütün imkanları seferber ederek önce el becerilerini ve motor becerilerini keşfediyoruz. Daha sonra fiziki özelliklerini tanıyoruz. Ardından burada şampiyonlarımızla çocuklarımızı buluşturarak güzel anılara oluşturuyoruz. Biz gençlerimizi böyle cesaretlendireceğiz ki yeni Taha'lar yeni Rıza'lar işte o zaman bu salondan çıkacak. Projemizde çocuk sayımızı 10 binlere 15 binlere çıkarmak istiyoruz. Gerçekten burada çok büyük bir hizmet var. Biz bayrağımıza hizmet ediyoruz. 4 bin kişinin içinden çıkacak olan gençlerimiz bu bayrağa hizmet edecek. Hem sporda hem de diğer alanlarda bizlere ne kadar teşvik verip imkan sunarlarsa, biz önce Ankara'mıza sonra da ülkemize hizmetimizi sunmak istiyoruz.'' ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

DHA

YORUM YAZ