MENÜ

Serbest Stil Güreş Milli Takımı, 31 yıl sonra Avrupa şampiyonu

Serbest Stil Güreş Milli Takımı; 31 yıl aradan sonra ilk, toplamda ise 3. kez Avrupa şampiyonu oldu.

Serbest Stil Güreş Milli Takımı, 31 yıl sonra Avrupa şampiyonu

Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'ndaki serbest stil müsabakalarının ardından milli takım, 1993'ten sonra ilk kez mutlu sona ulaştı. 115 puan toplayarak şampiyon olan milli takım, 110 puanla 2’nci Gürcistan'ı ve 107 puanla 3'üncü Azerbaycan'ı geçerek ilk sırada yer aldı.

Haberin Devamı

Organizasyonda 2'şer altın, gümüş ve bronz madalya kazanan ay-yıldızlılar, önce 1949'da daha sonra da 1993 yılında İstanbul’da gerçekleşen Avrupa Şampiyonası’nda takım halinde şampiyon olmuştu.

Şampiyonada 92 kiloda Feyzullah Aktürk ve 125 kiloda Taha Akgül altın; 57 kiloda Muhammet Karavuş ve 74 kiloda Soner Demirtaş gümüş; 86 kiloda Osman Göçen ve 97 kiloda İbrahim Çiftçi, bronz madalyanın sahibi oldu.

BAKAN OSMAN AŞKIN BAK'TAN MİLLİ GÜREŞÇİLERE TEBRİK

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Romanya'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Avrupa Şampiyonu olarak altın madalya kazanan Feyzullah Aktürk ile gümüş madalyanın sahibi olan Soner Demirtaş ve bronz madalya kazanan Osman Göçen için tebrik mesajı yayımladı.

Haberin Devamı

Bakan Dr. Osman Aşkın Bak, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Romanya’nın Başkenti Bükreş’te düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda 92 kiloda Avrupa Şampiyonu olarak altın madalya kazanan Feyzullah Aktürk’ü tebrik ediyorum. 74 kiloda gümüş madalya elde eden Soner Demirtaş ile 86 kiloda bronz madalyanın sahibi olan Osman Göçen’i de kutluyorum. Milli güreşçilerimizin kazandığı madalyalarda emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

YORUM YAZ