Gümüş Adam Serhat Balcı

Dünya Şampiyonası'nda serbest stildeki ilk madalyamızı Serhat Balcı kazandı. Finalde İranlı rakibi Yazdani'ye yenilen milli güreşçimiz gümüş madalyada kaldı.

18 Eylül 2011, Pazar 02:00
- A +
Gümüş Adam Serhat Balcı

İstanbul’un ev sahipliği yaptığı Dünya Şampiyonası’nda son güne girilirken, Serbest Milli Takımımız ilk madalyasına kavuştu. Yarı finale kalarak 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’na çıkmayı garantileyen 96 kilodaki Serhat Balcı, bu başarısını altın madalyayla taçlandırmak istedi. Ancak olmadı... Yarı finalde, son olimpiyat ikincisi güçlü Kazak rakibi Tigiyev’i uzatmada yenmeyi başaran Balcı finalde ise İranlı Reza Mohammad Ali Yazdani’ye yenilerek ikincilik kürsüsüne çıktı.

Eşitliği sağladı ama yıkmadı

Final müsabakasına çok kötü başlayan Balcı, ilk devreyi 4-0 yenik tamamladı. İkinci devre daha iyi güreşen Serhat Balcı, bu devreyi 1-0 kazanmayı bildi. Uzatmada tribünlerin de desteğini alan Serhat Balcı, galibiyet için elinden geleni yaptı. Ancak maçın bitimine 45 saniye kala ayağını rakibine kaptıran ve altta kalan Serhat Balcı, devreyi 1-0 müsabakayı ise 2-1 kaybetti. Bu sonuçla milli güreşçimiz Dünya ikincisi oldu.

Böke ve Çetin elendi

Öte yandan Şampiyonada dün mindere çıkan diğer iki güreşçimiz ise erken elendi. 84 kilodaki madalya umudumuz Serdar Böke, ikinci turda Bulgar rakibi Ganev’e 2-0 yenilerek şampiyonayı madalyasız tamamladı. 60 kilodaki Ersin Çetin de yine ikinci turda Azeri Huseyinov’a 2-1 kaybederek tribüne çıktı. Bu iki güreşçimizin de rakipleri üst tura çıkamayınca, repesaj şansımızı da yitirdik.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...