"Gözlerime inanamadım"

Beşiktaşlı futbolcu İbrahim Toraman, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Wolfsburg ile yapılan maçta sakat olduğu için oynayamadığını, taraftarların tepkisini tribünde bizzat yaşadığını ve buna inanamadığını söyledi. İbrahim Toraman, kendisine ait internet sitesindeki açıklamasında, Beşiktaşlı taraftarlara seslenerek "Bizi desteğinizden mahrum bırakmayın" dedi.

05 Kasım 2009, Perşembe 15:09
- A +
'Gözlerime inanamadım'

Her takımın zaman zaman bir düşüş dönemi yaşayacağını ifade eden tecrübeli oyuncu, "Önemli olan bu düşüşü kısa keserek en kısa zamanda tekrar yükselişe geçmektir. Bunu da bir bütün olursak başarabiliriz" ifadelerini kullandı.

Sakatlığı nedeniyle Wolfsburg maçını tribünden izlemek zorunda kaldığını vurgulayan milli oyuncu, "Tribündeki ortamı bizzat yaşadım ve gözlerime inanamadım. Bizim her zaman her platformda övündüğümüz, en sağlam kalemiz olan Beşiktaş taraftarı gitmiş, yerine başkanla, yönetimle, hocayla, taraftarla ve futbolcuyla çatışan bambaşka bir taraftar gelmişti. Oysa ki biz her zaman yöneticiden futbolcusuna, malzemecisinden masörüne kadar, taraftarımızla bir bütün olmuş takımdık" görüşlerine yer verdi.

Acilen özledikleri tabloya geri dönmek zorunda olduklarını kaydeden İbrahim Toraman, ayrıca şu ifadeleri kullandı: "Zaten bu durumdan herkes kendisine düşen mesajları almıştır. Cefakar olan ve takımını her zaman her ne konumda olursa olsun destekleyen, ölüyü bile dirilten taraftarımızı geri istiyoruz. Taraftarımız bizim en büyük dayanağımız, destekçimiz, güvencemiz. Tabi ki taraftarımızın eleştirisi ve tepkileri olacaktır. Ama bunun kesinlikle onur kırıcı küfürler olmaması gerektiğini düşünüyorum. Bunun aksi bize zarar verir. Bizi şu andaki durumumuzla görmek isteyenlere lütfen bu fırsatı vermeyelim. Şimdi önümüzde bambaşka bir hedef var. Önce UEFA Avrupa Ligi’ne kalmak, ardından da burada başarıyla yolumuza devam etmek. Bunu da taraftarımız olmadan başaramayız. Artık taraftarımızın her şeyi bir kenara bırakıp, eski günlerde olduğu gibi takımına tam destek vermesi gerekiyor. Taraftarlarımızdan isteğim tribünlerdeki yerlerini almaları ve bizi sonuna kadar desteklemeleridir. Geçen yıl nasıl mutlu sona ulaştıysak, bu yılda onların desteğiyle hep beraber bu mutluluğu ve başarıyı yaşayacağımıza inanıyorum."

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...