Google "aradan çekilirse"

Google Hangouts, yeni bağlantı yöntemi sayesinde çok daha kaliteli görüşmeler sağlayacak!

08 Şubat 2016, Pazartesi 10:30 Son Güncelleme:
- A +
Google 'aradan çekilirse'

Google Hangouts'ın temel işleyiş biçiminde bazı değişikliklere gidiliyor. Google tarafından geliştirilen anında mesajlaşma ve görüntülü konuşma platformunda görüşme kalitesini arttırmak amacıyla artık P2P teknolojisinden yararlanılacak. İki veya daha fazla istemci arasında veri paylaşımı için kullanılan bir ağ protokolü olan P2P (peer-to-peer) sesli ve görüntülü konuşmalarda arama kalitesini ve hızını daha da geliştirecek.

İlk olarak kxra adlı bir Reddit kullanıcısı tarafından servisin Android uygulaması üzerinden fark edilen değişiklik Android'le birlikte bütün Hangouts platformları için geçerli olacak. Diğer yandan Hangouts'un Android uygulamasında ise yine Google tarafından geliştirilen ve P2P veri transferini destekleyen WebRTC API'den yararlandığı tahmin ediliyor.

Hangouts, söz konusu teknoloji sayesinde Google'ın sunucuları üzerinden yönlendirilen çağrılar yerine doğrudan kullanıcıların bilgisayarlarına bağlanabilecek. Bu değişimin en azından teorik olarak çok daha iyi bir arama kalitesi sağlayacağını söyleyebiliriz. Diğer yandan bazı kullanıcılar bu yöntemle birlikte kendi IP adreslerinin ifşa edilmesinden rahatsız olabilir. Fakat gelişmiş bir arama kalitesi için bu yine de görmezden gelinebilecek bir fedakârlık.Daha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...