MENÜ

Göller Arası Basketbol Turnuvası'nda zirve Slovenler'in

Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen Göller Arası Basketbol Turnuvası’nda Türkiye, Slovenya, Bulgaristan, Kosova ve Arnavutluk’tan gelen ekipler yarıştı. Finalde Slovenya’nın Lake Bled takımı, Eskişehir Tepebaşı Belediyesi takımını 21-19 yenerek şampiyon oldu.

31 Temmuz 2018, Salı 01:04 Son Güncelleme:
- A +
Göller Arası Basketbol Turnuvası'nda zirve Slovenler'in

Göller’in kurumasına dikkat çekmek amacıyla Burdur Belediyesi tarafından 2. kez düzenlenen ve bu yıl Uluslararası formatta oynanan Göller Arası Basketbol Turnuvası 2 gün boyunca izleyenlere basketbol keyfi yaşattı.

Bu yıl organizasyona Türkiye, Slovenya, Bulgaristan, Kosova ve Arnavutluk’tan gelen ekipler katıldı. Burdur Gölü kenarındaki basketbol sahalarında oynanan ve federasyon onaylı turnuvanın finalinde Slovenya’nın Lake Bled takımı, Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Porsuk takımını 21-19 mağlup edip şampiyon oldu.

Turist sayısı katlanıyor

Turnuvanın bitmesinin ardından açıklamalarda bulunan Burdur Belediyesi Başkanı Ali Orkun Ercengiz, göllerde yaşanan sıkıntı konusunda farkındalık yarattıklarını söyledi.

Ercengiz, “Burdur adını çok daha geniş çevrelere duyuruyoruz. Şehrimize gelen turist sayısının geçen yıla oranla 2’ye katlandığını söyleyebiliriz” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...