Göksel Karlahan: Tek Oy Bile Çıksa Yine Adayım

TFF 1 Lig serüveninin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından gelen Olağan Genel Kurulda yarın yapılacak başkanlık seçimine geçtiğimiz dönemin yönetim listesinde yer alan 2 adayla girecek olması Genel kurulun renkli geçeceği konusunda tahmin ediliyor.

28 Haziran 2017, Çarşamba 15:38 Son Güncelleme:
- A +
Göksel Karlahan: Tek Oy Bile Çıksa Yine Adayım
Kulüp başkan adaylarından, halen mevcut başkan olan Erhan Elmastaş, diğer aday ise Erhan Elmastaş’ın yönetiminde iken istifa eden Bandırmaspor eski basın sözcüsü ve Bandırmalı işadamlarından Göksel Karlahan birlikte yarışacaklar.

Genel kurulun heyecanla geçmesine vesile olan ve favori olarak gösterilen Göksel Karlahan başkanlık adaylığı İle ilgili yaptığı açıklamada;

      “Şahsen futbolun içinden gelen biriyim. Ticaretle uğraşmaktayım, aynı zamanda STK ve siyaset te de aktif rolüm vardır. Bandırma kamu oyu aktif olduğum tüm alanlarda beni çok yakından tanır. Ticareti ailemin geçimi için, Siyaseti yaşadığım şehre hizmet için yaparım. Futbola olan ilgim ise; o mecranın içinden geldiğim ve futbolu çok sevdiğimdendir. Bu mecra ile ilgili nerede olursa olsun amatör, profesyonel hiç farketmez şahsıma görev verilen, ihtiyaç duyulanher spor etkinliklerinde, futbol kulüplerinde bilhassa ticareti ve siyaseti karıştırmadan üzerime düşen ne varsa hakkıyla yapar, yapamadığım zaman da tam destek vermek düşüncesi içinde görevi hakkıyla teslim ederim.

      Başkan adayı olmam konusunda  bir açıklama yapmam gerekirse; Öncelikle Bandırmaspor’da yaklaşık 14 yıl öncesinden başlayan yönetimlerde yönetici olarak görev aldım. Aynı süreç öncesin den başlayan yaklaşık 20 yıl da STK Bandırma Kasaplar Celepler Odası Başkanlığını sürdürdüm. Bu süreçler de edindiğim yöneticilik deneyimine kattığım donanımı ile birliktesorunlara çözücü alternatifler getirerek mensubu olduğum kurumların menfaati doğrultusunda ikili ilişkilerdeki pozitif yaklaşımım neticesindeSpor ve Bandırma kamu oyundan gelen arz ve talep doğrultusunda hareketle ayrıca ekibim ile birlikte taraftarlarımızın desteğini de alarak Bandırmasporu hak ettiği yere gelmesi yönünde yapacağımız  başarılı çalışmalara olan inancımızdır. Sporun,futbolun ve Bandırmasporun  var olduğu her yerde, her zaman elimi taşın altına koyan biri olarak şartlar uygun oldukça futbol aşkı ile ben ve ekibim hizmet vermeye hazırız. Spora katkıda bulunmak bir amaç, bir basamak değil, bir görevdir. Spor söz konusu olduğunda İdeolojik yaklaşımlar teferruattır.Kulüp Başkanı yetki ve insiyatifini net kullanmalı, kulüp menfaatlerini ve şehrin vizyonunu ön planda tutmalıdır. Zira Bandırma spor Türk Spor tarihinde önemli bir yeri olan, Türk futboluna önemli sporcular yetiştiren ülkemizin nadir spor kulüplerinden biridir. Günümüzde bulunduğu şehre mal olan spor kulüpleri (istisna kulüplerhariç)  sadece futbol branşı ile değil sporla ilgili etkin olabilecek diğer branşlarda da (Voleybol, Su Sporları, Hentbol, Okçuluk, Binicilik, Eksrim vb.)aktif rol almalı. Ata sporumuz güreş gibi ki bu alanda Dünya’ya nam salmış, Bandırmamıza mal olmuş “Kara Ali Acar” gibi efsane olmuş güreşçimizin adını devam ettirecek sporcularımızı yetiştirmeliyiz. Bandırmamızda hemen hemen tüm branşlarda başarılı olabilecek sporcu potansiyelimiz gerçekten mevcut, yeter ki onlara özgüvenleri ile birlikte imkan verelim onlara tüm şehrin desteği ile tesisler kuralım. Örnek vermek gerekirse Bandırma ve Ülkemizin gururu Banvit Basketbol Kulübü. Sonuçta; Her lisan bir insan olduğu kadar, her spor branşı da bir vizyondur.” Sonuçta  Bandırmaspor sahipsiz değildir, Tek oy bile çıksa adayım zira adayı olmak, medeni cesaret isteyen girişimdir. Genel kurulun Bandırmasporumuza hayırlı olmasını ve diğer adaya başarılar dilerim.” dedi.

Mithat ÖZAKYOL/ BANDIRMA

 

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...