Gökhan Yalçınkaya'nın Bursa at yarış tahminleri

Bursa at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Gökhan Yalçınkaya günün programını değerlendirdi. 

14 Mart 2018, Çarşamba 10:22
- A +
14 Mart Çarşamba Bursa at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Gökhan Yalçınkaya günün programını değerlendirdi. 
 
HALİLŞAH hat trick yapar
 
1.AYAK:Son kısa vade koşularında 1-2 bitiren FORTE ile ILDIR RÜZGARI ikilisine önde eşit şansı veriyorum. Bunlardan Forte’nin o yarışına oranla 6.5 kilo alması kağıt üzerinde handikap gibi gözükse de bu at form tuttu mu kilo falan dinlemediğini, daha önce 61’le de kazandığını dolayısıyla süratli gideceği gün gibi aşikar gözüken koşunun da ekmeğine yağ süreceği düşüncesiyle tam mesafesinde 61.5’la da kazanmaması için hiçbir sebep yok, çok iyi olmuş. Ildır Rüzgarı’nın da 2.5 aylık istihrat süreci vardı, aradan sonra üst üste sıkıştırılmadan koşularak atı toparladılar, geçen yarışında kaymağımı yedirme zamanım geldi dedi, bu yarışla birlikte kazanmaya başlayabilir. İkinci planda ise AKDIAMOND ile HEADWAY’e şans veriyorum. Akdiamond’un 2.5 aylık arası var ama İstanbulda iç pistde uzun zamandır düzenli olarak çalıştığını öğrendim. Rakiplerinden hiçbir noksanı bulunmadığına göre dinçlik yarışı yapabilir, ki bununla birlikte geçmişte Bursa pistinde koştuğu iki yarışında da geçilmediğini dipnot olarak ekleyim. Headway’i geçen koşusunda stili rakibi(Yaylalı) temposunun üzerine çıkarmıştı, bir de 59 kiloydu, sonlarda uzayarak gelen rakibine direnemedi. O rakibi HILL HEAD son haftaların çıkışta olan atlarından yerimiz varsa ekleyelim, bu yarışta da beni üzmesini istemiyorum.
 
2.AYAK:KUTLUERİNOĞLU, EGEBEYİ, IŞKINAT üçlüsünün yarış totolarından da anlaşılacağı üzere tuttukları mesafede pek fazla teknik ayrıntıya gerek duymuyorum. Zaten bu üç at sürekli birbirleriyle koşuyorlar. Bir o geçiyor, bir diğeri.. Bu yarış için Kutluerinoğlu’nun Bursa kulislerinde yüksek sesle konuşulduğunu duydum, bakalım yarışa yansıması ne olacak. Egebeyi’nin son yarışı çok iyiydi, özellikle 200’e akılırken tam temposu düştü derken, safkanın ayak değiştirmesi, 30 metre sonrada pilotunun kamçıyı sola alıp atı düzeltmesi yarışı kurtarmalarının önemli etkenlerindendi. Arkasında 600 metre onu kovalayan ama ikinci kalan lakin Osmangazinin havasında daha başarılı koşan Işkınat’ da rövanşı almaya çalışacaktır. Bu üç ata yüzde 50’şer şans veriyorum. 4.5 aylık aradan sonra iki yarış koşup toparlanmaya başlayan bu kez Grup 2’den Şartlı 5’e dönecek olan EXCALIBUR ile zaman zaman ters yarışlar yapan BERATBEY de yeri olan sürprizseverlerin değerlendirebileceği isimlerdir.
 
3.AYAK:Ayağına çabuk kısrak AMPHITRITE, dinçlik yarışlarını seven bir isim. Geçmişte de aradan sonra gelip kazanmışlığı var. Tercihli aldığı en dış startdan hakem komutuyla beraber tempoyu verecektir, çekecektir gidecektir. Bu kiloyla çıkışta olan aprantisi YUNUS EMRE YÜKSEL geçen hafta ‘’Wallpapers’’le yaptığını bu atla da yapıp Bursa’da soğuk rüzgarlar estirebilir. Son iki koşuları üzerine isimlerinin soluna maşallah yazıp susacağım istim üzerindeki kızlar AMAZING LOVE ile BEZMİ ALEM ikilisi öncelikli rakip önerilerim olup, iki yarıştır kısa vadelerde koşan bugun Şartlı 4’e dönen İPEKKKIZ, aradan sonra gördüğü yarış bir nevi uzun galop gibi gelen taylığının flaş kısraklarından VELİAHT BETÜL daha sonraki önerilerimdir.
 
4.AYAK:Geçen sene çok erken harplere sokulan Bursa-Ankara-İstanbul hattında üst üste açık yarışlar kısa vadeler koşan, sonra da zaman zaman tatminkar yarışlar yapsa da tam anlamıyla çıkışa geçemeyen, fakat uzuna çıkar çıkmaz rüştünü ipsatlamaya başlayan, burda koştuğu üç uzun yarışının ilkinde ikinci kalıp ciğerleri iyice açan ve ardına da üst üste süsleyip özellikle son startında kameraman arkadaşı zor durumlara sokarken en yakın rakibine 2.5 saniye fark yapan HALİLŞAH için erkek atdır, iyi atdır kilo kaldırır diyor, hat trick yapacağını düşünüyorum bankomdur.
 
5.AYAK:Şampiyon ‘’Invıncıble Son’’ un anne kardeş MIRACLE SON, son koşusundan önce binicisinin raporlu olması ve yerine eşdeğer binici bulunamaması sebebiyle koşudan çıkarılmıştı. Dinç gireceği bu koşuda kazanması kuvvetle muhtemel en güçlü aday olup, tatminkar ilk yarışı sonrası bu kez koşu görmenin tecrübesiyle daha ciddi rakip olabilecek KAPTAN ABİ ile formunda önemli gelişmeler gözlenen GOLD PUNCH rakip gördüğüm atlardır.
 
6.AYAK:Son haftalarda yeniden istikrar yakalayan fit durumdaki GÜLFEM, kaba kumda henüz birinciliği bulunmasa da kalibre olarak grupla kıyaslanmayacak AMANKAYA, takibimdeki KOLAÇAN, kendini unutturan DURDEN, verdiği aradan sonra üst üste yarışlar koşarak toparlanmaya başlayan ALOYSHA sıralamam olup, insiyatif siz değerli okuyucularımızındır.
 
3,5,4,7,8 // 3,4,2,7,5 // 4,1,2,3,8 // 1 // 11,8,6 // 3,1,2,4,7
 
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.