MENÜ

Geriye köprü nasıl yapılır? Orijinal Yoga Sistemi

Geri Köprü Nasıl Yapılır? / Omurgayı Geriye Esnetme videosu ile artık geriye doğru köprü kurma duruşunu kolaylıkla yapabileceksiniz. Orijinal Yoga Sistemi’ne ait tekniklerden oluşan bu pratik video sayesinde hayalleriniz gerçek olacak.

13 Ocak 2021, Çarşamba 16:35 Son Güncelleme:
- A +

Günümüzde birçok kişi sağlıklı ve mutlu bir yaşam istiyor ve bunun yollarını arıyor. İçinde bulunduğumuz Covid-19 sürecinde bedensel olarak daha az hareket etmenin getirdiği fiziksel sorunları aşmak, hareketsizlik ve yanlış beslenmeden kaynaklanan kilo problemlerini gidermek, oluşan gerginlik ve stresi ortadan kaldırmak için Uluslararası Yoga Federasyonu’na (UYF) üye uzman antrenörler, herkesin evlerinde rahatlıkla uygulayabileceği Orijinal Yoga Sistemi tekniklerinden oluşan faydalı videolar hazırlıyor.

Dört kez Dünya Yoga Şampiyonu ve Yoga Olimpiyat Şampiyonu Nava Nur Tüzüner tarafından hazırlanan “Geri Köprü Nasıl Yapılır? / Omurgayı Geriye Esnetme” videosu ile artık geriye doğru köprü kurma duruşunu kolaylıkla yapabileceksiniz. Orijinal Yoga Sistemi’ne ait tekniklerden oluşan bu pratik video sayesinde hayalleriniz gerçek olacak.

Orijinal Yoga Sistemi videolarının danışmanlığını Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Akif Manaf yapıyor. UYF Başkanı Manaf, Orijinal Yoga Sistemi ile ilgili şu noktalara dikkat çekiyor: “Gerçek Yoga yani Orijinal Yoga Sistemi, evrensel bir spordur. Tüm sporların hem atası hem de anasıdır. Yeryüzünde mevcut olan tüm sporlar yoga temelinin üzerine oturur. Sekiz basamaklı Orijinal Yoga Sistemi’nin üçüncü basamağı Asana olarak adlandırılan duruşlardan oluşur. Asanalar, tam fiziksel ve zihinsel rahatlamaya ulaşmak için bedeni ve zihni uyumlu bir şekilde harmanlar. Orijinal Yoga Sistemi’ndeki duruşların düzenli uygulanması fizyolojik sistemi tümüyle gençleştirir. Asanalar sağlık, güzellik, güç, dayanıklılık, hafiflik, aydınlık, sinirsel dinginlik ve mutluluk verir. Omurga esnekliğini artırır, bağışıklık sistemini güçlendirir. Düzenli uygulama mükemmellik getirir. Orijinal Yoga Sistemi’nde yer alan duruşlar aşama aşama, belirli bir sırada ve uzman eşliğinde uygulandığında beden ve ruh sağlığına çok önemli yararlar sağlar. Etkili olmalarının en büyük sebebi, doğru nefes ve konsantrasyon eşliğinde uygulanmalarıdır.”

Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Akif Manaf, “Geri Köprü Nasıl Yapılır? / Omurgayı Geriye Esnetme” videosunda uygulanan tekniklerin faydalarını ise şu şekilde anlattı: “Bu videoda, omurgayı geriye doğru kolay ve etkili bir şekilde esnetmeye yönelik çok özel Orijinal Yoga Sistemi teknikleri yer almaktadır. Videoda uygulanan duruşlar ile omurga esneklik kazanmakta, omurlar ve omurga sinirleri canlanmaktadır. Kamburluk ve omuz düşüklüğü düzelmektedir. Bu duruşlar tüm organizmaya büyük bir canlılık, enerji ve hafiflik hissi vermektedir.”

Dört kez Dünya Yoga Şampiyonu ve Yoga Olimpiyat Şampiyonu Nava Nur Tüzüner, videodaki duruşları uygularken bedeni zorlamadan çalışılmasının önemini vurguladı. Tüzüner, “Videodaki teknikleri düzenli bir şekilde uygulayın, zamanla mükemmel bir geri köprü kurmanız mümkün olacak” diyerek herkesi, mutlu ve sağlıklı yaşamın anahtarı olan Orijinal Yoga Sistemi tekniklerini uygulamaya davet etti. 

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...