Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

28 Ekim 2018, Pazar 22:55
- A +
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bakan Kasapoğlu mesajında, "Vatanın istiklalini ve istikbalini daima candan aziz bilen büyük Türk milleti, 95 yıl önce memleketi işgal altından kurtarmak için üstün fedakarlık ve azimle mücadele etmiş ve bu mücadele 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyetin ilan edilmesiyle taçlanmıştır." ifadelerini kullandı.

Cumhuriyetin ilanına giden yolda kolay zaferler kazanılmadığını aktaran Mehmet Muharrem Kasapoğlu, şunları kaydetti:

"Millet, içinde bulunduğu zor şartları ancak inanç, birlik ve beraberlik duygularıyla aşabilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti de 95 yıldır aynı ruh ile muhafaza edilerek bugünlere ulaşmıştır. Çanakkale’yi geçilmez kılan, Sarıkamış’ta geri dönmeyi düşünmeyen ruh, bugün hala diridir ve ülkemizi her alanda muzaffer ve muvaffak kılmanın davasını sürmektedir. Cumhuriyetimizin en büyük kazanımı demokrasidir, millet iradesinin yönetime yansımasıdır. Milletimizin huzuru, mutluluğu için cumhur iradesine, hukuka, adalete sadakatle sahip çıkacağız. Dünyanın gıpta ile baktığı memleketimizde, gençlerimizle el ele vererek çok daha aydınlık yarınları birlikte kuracağız."

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde gençler için çalışmaya, onların yolunu açmaya devam edeceklerini aktaran Bakan Kasapoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Cumhuriyetimizin 100. yaşında, bilimde, sanatta, sporda daha üretken, aktif ve katılımcı bir gençlik göreceğimize olan inancım sonsuzdur. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak, gençlik merkezleri, kamp merkezleri, yurtlar, spor tesisleri, kredi ve burslarla desteklediğimiz gençlerimizin bulunduğu her alanda var olmayı sürdüreceğiz. Gençlerimize içinde bulunduğumuz çağın gerektirdiği donanımı kazandırmak, ihtiyaçları olan her konuda onlara uzanan ilk el olmak bizim en temel vazifemizdir.

Binlerce yıllık devlet geleneğinin mirası ve milletimizin hür iradesi üzerinde yükselen, emekle, özveriyle doğan Türkiye Cumhuriyeti’ni demokrasi ve adaletle geliştirerek payidar kılmak, hepimizin ortak sorumluluğudur. Bunu yapmak da özveri ve vefa ile çalışarak mümkün olacaktır. Bu duygularla, Cumhuriyetimizin 95. yılını yürekten kutluyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, ülkemizin birlik ve beraberliğinin daim olmasını diliyorum."

AA

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.