Gençlerbirliği'den Nadir Çiftçi'ye ceza!

Gençlerbirliği Kulübü, Beşiktaş ile oynanan maçta hakem Fırat Aydınus'a küfür ettiği için oyundan atılan forvet oyuncusu Nadir Çiftçi'ye 30 bin euro para cezası verdi.

15 Ocak 2020, Çarşamba 12:21 Son Güncelleme:
- A +
Gençlerbirliği'den Nadir Çiftçi'ye ceza!

Süper Lig ekiplerinden Gençlerbirliği, Süper Lig'in 17. haftasında Beşiktaş ile oynanan maçta kırmızı kart gören futbolcusu Nadir Çiftçi'ye, karşılaşmanın hakemi Fırat Aydınus'a küfür edip kırmızı kartla oyundan atıldığı için 30 bin euro para cezası verdiklerini açıkladı.

Kulübün verdiği karar resmi internet sitesinden şu şekilde duyuruldu:

27.12.2019 tarihinde oynanan Beşiktaş A.Ş – Gençlerbirliği maçında müsabaka hakemine karşı “sportmenliğe aykırı” tutumu nedeniyle oyundan atılan Nadir Çiftçi’nin durumu Yönetim Kurulumuzca değerlendirilmiş ve karara bağlanmıştır. Gençlerbirliği Spor Kulübü’nün İç Disiplin Talimatı gereğince Yönetim Kurulumuz tarafından Nadir Çiftçi’ye 30.000 Euro para cezası verilmiştir.

Centilmenliğimiz ile övünmekten vazgeçmeyeceğimizi ve Gençlerbirliği formasına yakışmayacak hareketlerin tekrarlanması durumunda da tüm futbolcularımıza İç Disiplin Talimatının aynı maddesini işletileceğimizi herkesin bilmesini isteriz.

Hakemlerimizi ya da federasyonumuzu eleştirirken tek taraflı bakmayarak, üzerimize düşeni yapacağımızı kamuoyu ile her defasında paylaştık. Futbolun tüm paydaşlarından beklentimiz, gösterdiğimiz hassasiyetin herkes tarafından benimsenmesidir.

Nadir Çiftçi yaptığı hareket nedeniyle nasıl hem TFF hem de kulübümüzce cezalandırılıyorsa; gözünün önündeki faulü göremeyenler ya da fahiş hatalarla futbolumuzun tartışılır hale gelmesine yol açan hakemler için de federasyonumuz gereğini yapabilmelidir.

Gençlerbirliği Spor Kulübü her zaman hakemlerimizin, federasyonumuzun yanında olacak ve “güzel oyunu” destekleyecek. Hassasiyetlerimizin ve samimiyetimizin anlaşıldığını umuyor, sezonun ikinci yarısının hakemlerin konuşulmadığı bir dönem olmasını temenni ediyoruz.

Gençlerbirliği Spor Kulübü


YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...