Gençlerbirliği, 100’üncü yaşını kutladı

Başkentin Cumhuriyet ile yaşıt spor kulübü Gençlerbirliği, 100’üncü yaşını düzenlenen sade bir etkinlikle Gençlerbirliği İlhan Cavcav Tesisleri’nde kutladı. Kutlama törenine Gençlerbirliği Başkanı Niyazi Akdaş, kulüp yöneticileri, belediye başkanları, iş insanları ve taraftarlar katıldı.

Gençlerbirliği, 100’üncü yaşını kutladı

Kutlama töreni, saatler 19.23’ü gösterdiğinde alanda bulunan Gençlerbirliği taraftarlarının yaktığı meşaleler ve tezahüratları eşliğinde başladı. Törende konuşma yapan Niyazi Akdaş, yaşanan deprem felaketi nedeniyle sade bir törenle Gençlerbirliği’nin 100’üncü yaşını kutlamayı uygun gördüklerini söyledi. Gençlerbirliği’nin 100’üncü yaşını kutlamaktan ötürü haklı bir gurur yaşadıklarını ifade eden Akdaş, şu ifadeleri kullandı:

Haberin Devamı

“Koca şehir takımları yıkılıp yeni isimler alırken, biz dimdik ayakta kaldık. Mücadele ruhundan asla vazgeçmememiz temennisi ve birlik beraberlikle zorlukların üstesinden geleceğimize olan inancım tamdır. 100 yıl içinde hiçbir zaman bir kurum veya kuruluşa sırtını dayamamış, kendi yağıyla kavrulan kulübümüzle iftihar ediyorum. Devre arasında transfer yasağının kaldırılmasına katkı veren sayın Ali Koç’a ve yasağın kaldırılmasına takiben yeni transfer yapmam için beni cesaretlendiren sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a şükranlarımı arz ediyorum. Kulübümüzün 100’üncü yılını yaşamasında maddi manevi katkısı olan tüm başkanlara, yöneticilere, idarecilere, çalışanlara futbolculara ve yağmur çamur demeden kulübümüzü yalnız bırakmayan vefakar taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Ne mutlu 100 yıl sonra hala Gençlerbirlikliyim diyenlere. Ne mutlu Gençlerbirliği adına ter dökenlere. Ne mutlu bu kulübü yönetme şansına sahip olanlara diyorum. Kırmızı kara asırlık çınara gönül verenler, 100’üncü yılınız kutlu olsun, Gençlerbirliği her zaman var olsun.”

Haberin Devamı

Törende Gençlerbirliği’nin 100’üncü yılı anısına pasta kesildi ve sloganlar eşliğinde kutlama tamamlandı

YORUM YAZ