MENÜ

Gençlerbirliği'nden Galatasaray maçı bilet açıklaması

Gençlerbirliği'nden Galatasaray maçının biletleri ile ilgili açıklama geldi.  Ankara ekibi “yasal kontenjan” fazlası bilet satıldığına dair çıkan haberleri yalanladı.

06 Nisan 2018, Cuma 14:36 Son Güncelleme:
- A +
Gençlerbirliği'nden Galatasaray maçı bilet açıklaması
Süper Lig'in 28. haftasında Gençlerbirliği ile Galatasaray arasında oynanacak maçın biletleri ile ilgili ev sahibi takım resmi sitesinden açıklama yaptı.

Gençlerbirliği'nden yapılan açıklama

9 Nisan 2018 tarihinde oynanacak olan Gençlerbirliği – Galatasaray maçı ile ilgili bazı yazılı ve görsel medyada gerçeği yansıtmayan şekilde “yasal kontenjan” fazlası bilet sattığımız iddia edilmektedir.

2017-2018 Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu Statüsü 8.Madde 9.Bendi; “Ev sahibi kulüp, misafir kulüp seyircileri için güvenliği tam olarak sağlanmış bir tribünde stadyumun oturma kapasitesinin en az %5’i oranında yer ayırmak zorundadır. Ev sahibi kulüpler , misafir takımın yazılı onayı ve İl veye İlçe Spor Güvenlik Kurulu’nun kararı ile misafir kulüp seyircileri için en fazla %10 oranında yer ayırabilirler.”

İlgili statü gereğince misafir takıma %5 Saatli Kale Arkası, %5 Kapalı B tribünü olmak üzere %10 oranında yasal kontenjan ayrılmıştır. Harici bilet verilmesi asla olmadığı gibi E – Bilet sisteminde de bu mümkün değildir. Yapılan bu haberlerin art niyetli ve kulübümüzü yıpratmak amaçlı olduğunu söylemek isteriz.

Gençlerbirliği Spor Kulübü

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...