Geleceğin güreşçileri Yozgat’ta yetişiyor! VİDEO

Ata sporu güreşte Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonları çıkaran Yozgat’ta geleceğin güreşçileri, Türkiye’yi temsil etmek için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

03 Ocak 2020, Cuma 00:26 Son Güncelleme:
- A +

Celal Atik, Nasuh Akar, Necmi Gençalp ve Rıza Kayaalp gibi şampiyon güreşçilerin yetiştiği Yozgat’ta Güreş Eğitim Merkezi’nde antrenmanlarına devam eden grekoromen sitil güreşçileri, Rıza Kayaalp gibi Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonluğuna ulaşmak için çalışıyor. Güreş Antrenörü Atilla Kirazlı yönetiminde antrenmanlarına devam eden ve kategorilerinde düzenlenen müsabakalarda önemli başarılar elde eden genç güreşçiler, azim ve hırsları ile dikkat çekiyor. Güreş Eğitim Merkezi’nde bulunan birçok sporcunun Rıza Kayaalp’i örnek alarak güreşe başlaması ise dikkat çekiyor. Güreş Eğitim Merkezi’nde 65’e yakın sporcu güreş sporunu yaparken kentte güreşe ilgi ise her geçen gün artıyor.

Hedefinin milli takıma girerek birçok başarıya imza atmak olduğunu söyleyen Ali Sefa Solmaz, "6 yıldır güreşiyorum. Güreş sporunu çok seviyorum. 2016 yılında Türkiye şampiyonu oldum. Daha iyi yerlere geleceğime inanıyorum. Grekoromen stilde güreşiyorum. Hedefim Rıza Kayaalp gibi olmak. Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu olmak istiyorum. Bayrağımızı dalgalandırıp İstiklal Marşımızı okutmak istiyorum" dedi.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...