MENÜ

GAP Arena finale hazırlanıyor

Ziraat Türkiye Kupası final maçının Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Şanlıurfa'da oynanacağının açıklanmasının ardından Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül incelemede bulunmak üzere bu şehre geldi.

19 Nisan 2010, Pazartesi 16:57 Son Güncelleme:
- A +
GAP Arena finale hazırlanıyor

Ekibiyle birlikte GAP Arena Stadı'nda incelemede bulunan Akgül, "Bu statta Türkiye Kupası finalinin oynanmaması için hiçbir sebep yoktur. En önemli sıkıntımız ışık ve otopark sorunu vardı. Bu eksikler en geç 5 Mayıs'a kadar hiçbir sıkıntı kalmayacak şekilde düzeltilecektir" dedi.

Fenerbahçe ve Trabzonspor kulüpleri arasında oynanacak 2009-2010 sezonu Ziraat Türkiye Kupası finaline Şanlıurfa GAP Arena Stadyumu ev sahipliği yapacağının açıklanması üzerine statta hazırlıklar başladı.

48. Ziraat Kupası Finali maçı için Şanlıurfa Valiliği ve Şanlıurfa İl Özel İdaresi hummalı bir şekilde çalışmalarını sürdürürken, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, ekibiyle birlikte Şanlıurfa'ya geldi. GAP Arena Stadı'nda incelemede bulunan Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, kendisine bağlı Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Babacan'ı finalin bitimine kadar Şanlıurfa'da görevlendirdi. Ayrıca, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Tesisler Daire Başkanı Hasan Hüseyin Şen ve ekibi, İstanbul İl Müdürü Tamer Taşpınar ve futbol müsabakalarının tecrübeli İstanbul ekibi de, Şanlıurfa'yı finale hazırlamak için destek verdi.

Yeşil sahada gezip tribünlerde incelemelerde bulunan Akgül, daha sonra gazetecilere açıklamada bulundu. Böylesine muhteşem bir finali Şanlıurfa'da oynatmak için buraya geldiklerini belirten Akgül, söyle konuştu:

"5 Mayıs'ta yapılacak olan Türkiye Ziraat Kupası Finali maçı için Şanlıurfa'ya geldik. Sebebi ise bazı basın yayın organlarında çıkan spekülasyonlara açıklık getirmektir. Stadımızın inşaati yaklaşık 15 yıl sürmüştür. Bu arada FİFA ve UEFA bazı kriterlerinde değişiklikler olmuş bu yüzden bu kriterler açısından sıkıntıları olan bir stadımızdı. Ancak biz burada daha önce Şanlıurfaspor maçlarını burada oynatmak suretiyle denemeye aldık ve bir çok eksiğini yerinde görerek tamamladık. Bu statta Türkiye Kupası finalinin oynanmaması için hiçbir sebep yoktur. En önemli sıkıntımız ışıklarla ilgilidir. Bu ışıkları da 5 Mayıs'a kadar hiçbir sıkıntı kalmayacak şekilde düzelteceğiz. Bunun için 25 Nisan'da müteahhit firma UEFA standartlarına uygun olarak bu ışıkları teslim edecektir" dedi.

GAP ARENA FİNALE HAZIRLANIYOR

Adobe Flash Player Yükle

Türkiye Ziraat Kupası Finali maçının Şanlıurfa'ya alınmasıyla ilgili olarak, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü sadece alt yapıyı hazırlamakla görevli olduğunu sözlerine ekleyen Akgül konuşmasına şöyle devam etti:

"Hangi maçın, hangi statta oynanacağını federasyon belirler. Bizler de federasyonlara en iyi alt yapıyı hazırlamakla yükümlüyüz. Hiç kimsenin aklında bir şey kalmasın diye ekibimle birlikte Şanlıurfa'ya geldik. Maç gününe kadar yardımcılarım burada görevli kalacak. Şu an GAP Arena Stadı'nda 2 ciddi sorun var. Birincisi ışıklar, ikincisi ise otopark sorunudur. Bununla ilgili olarak ciddi bir otopark çalışmasını yapıyoruz. 2 bin 500 kişilik açık otopark maç gününe kadar hazır olacaktır. Final günü çok güzel bir karşılaşma olacağını umuyorum. Bu yörenin insanlarının da böylesine güzel bir karşılaşmayı izleme hakkı vardır. Bu tesisler kesinlikle boş kalmayacaktır. Bu bir başlangıçtır, bunun devamı gelecektir" diye konuştu.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...