MENÜ

'Galip geleceğimize inancım tam'

Abdullah Avcı, kampta çok iyi hazırlandıklarını ve ellerindeki genç takımla iyi bir performans sergileyerek yarınki maçı kazanacaklarını söyledi.

06 Eylül 2012, Perşembe 20:25 Son Güncelleme:
- A +
'Galip geleceğimize inancım tam'

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı ve milli futbolcu Emre Belözoğlu, 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu ilk maçında yarın Hollanda ile oynayacakları karşılaşma öncesi basın toplantısında konuştular.

Teknik direktörü Abdullah Avcı, kampta çok iyi hazırlandıklarını ve ellerindeki genç takımla iyi bir performans sergileyerek yarınki maçı kazanacaklarını söyledi. Abdullah Avcı şöyle konuştu; "Artık Türk Milli Takımı sadece Play-Off'a ulaşmak değil, birinciliği hedefleyen bir takım. Ben bunu sadece oyuncularımı motive etmek için söylemiyorum, bunu başarabilecek gücümüz, teknik yapılanmamız ve heyecanımız mevcut."

Hollanda'nın güçlü bir ekip olduğunu vurgulayan A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı, "Biz kampta çok iyi hazırlandık ve rakibimizi çok iyi analiz ettik. Yarın ki maçın çok heyecanlı geçeceğine inanıyorum. Maçı alacağımıza inancım tamdır" diye konuştu.

Milli futbolcu Emre Belözoğlu da öncelikle şehit haberlerinin bütün takımı çok üzdüğünü, şehitlere Allah'tan rahmet ve ailelerine sabır diledi. Yarınki maça çok iyi hazırlandıklarını ifade eden Emre, "Son dönemde acılı günler yaşayan ülkemize yarın bir galibiyet hediye etmek istiyoruz" dedi.

Hollanda futbolu ve teknik direktörüne saygı duyduklarını belirten Emre, "Yalnız bizde de çok iyi oyuncular var, topu kaptırmaz, kendi oyunumuzu oynarsak yarın heyecanlı geçecek bir maçta galip geleceğimize takım olarak inanıyoruz" şeklinde konuştu. Basın mensuplarından gelen bir soru üzerine milli takım teknik direktörlerinin yabancı ya da Türk kökenli olup olmamalarının takımın performansını nasıl etkiledilediğini cevaplayan milli futbolcu, "Ben şahsen milli takım direktörünün Türk kökenli olmasını tercih ederim, çünkü biz daha çok heyecan duyan, yürekle oynayan insanlarız. Teknik direktörün oyuncularla aynı dili konuşması ve aynı heyecanları paylaşması oyuncuların başarısını ve böylece takımın genel başarısını olumlu yönde etkiliyor diye düşünüyorum" dedi.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...