Galibiyet yetmez

12 Dev Adamımız, ikinci tur son maçında yarın Sırbistan'ı yenip, Almanya'nın da Litvanya'ya kaybetmesini bekleyecek. Panzerler eğer ev sahibini devirirse onlar çeyrek finale gidecek, biz ise eve döneceğiz.

10 Eylül 2011, Cumartesi 02:00 Son Güncelleme:
- A +
Galibiyet yetmez

Avrupa Şampiyonası’nda ikinci turda sona yaklaşılırken takımlar da ince hesaplar yapmaya başladı. Turu garantilemeye yakın takımlar, çaprazdan olası eşleşmeleri düşünüp hesap kitap içine girerken, özellikle dün Sırbistan’ın İspanya’ya bilerek kaybedildiği konuşldu. Sırbistan, kazanması halinde yarın bizi bile yense üçlü averajla dışarıda kalabilirdi. Ancak şimdi onlara Türkiye galibiyeti grup dördünücüsü olmaları için yeterli olacak. Bizim ise Almanya yenilgisinin ardından Sırbistan’ı yenmemiz çeyrek final için yetmeyebilir.

Almanya’yı yenseydik 3. bile olabilirdik

Türkiye Sırbistan’ı yenerse galibiyet sayısını ikiye çıkaracak. Ancak, Almanya da evsahibi Litvanya’yı mağlup ederse Panzerlerle galibiyet sayımız aynı olacak ve ikili averajda onlara kaybettiğimiz için grubu beşinci bitireceğiz ve turnuvaya erken veda edeceğiz. Eğer dün Almanya’yı mağlup etme başarısnı gösterebilseydik, Sırbistan galibiyeti bizi grup üçüncüsü bile yapabilecekti.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...