Galatasaray'ın yüzünün değişmesi gerekiyor

Galatasaray'ın Kasımpaşa ile dün oynadığı karşılaşmayı Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'da izleyen, sarı-kırmızılı ekibin eski teknik direktörü Rainer Hollman, taraftarların maça ilgi göstermemesine üzüldüğünü ifade ederek, "Galatasaray'ın yüzünün değişmesi gerekiyor" dedi.

10 Mayıs 2011, Salı 15:47
- A +
Galatasaray'ın yüzünün değişmesi gerekiyor

Galatasaray’ın Kasımpaşa ile dün oynadığı karşılaşmayı Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’da izleyen, sarı-kırmızılı ekibin eski teknik direktörü Rainer Hollman, taraftarların maça ilgi göstermemesine üzüldüğünü ifade ederek, "Galatasaray’ın yüzünün değişmesi gerekiyor" dedi.

Lig TV’de "Futbol Gündemi" programına katılan Hollman, Galatasaray’da geçmişte görev aldığını ve yeni stadı görmek için İstanbul’a geldiğini belirterek, "Muhteşem bir stat inşa edilmiş. Ama Kasımpaşa maçında çok az seyirci vardı. Bunu gördüğüm zaman kalbim kanadı. Galatasaray’ın 12. sırada olması normal bir şey değil. Dünkü maçta futbolcuları değerlendirmek doğru olmaz. Ama kaliteli bir futbol oynanmadı. Galatasaray’da çok şeyler yapılması gerekiyor. Galatasaray takımının yüzünün değişmesi gerekiyor" diye konuştu.

Hollman, büyük takımlarda oynayan futbolcuların, takımlarıyla kendilerini özdeşleştirmesi gerektiğine dikkat çekerek, "Kulübe gelip ’Sadece paramı kazanayım’ dememeliler. Onlar çok para kazanabilirler ama bunun karşılığını da kulübe vermelidirler. Futbolcuların yer aldıkları kulüp için kalbinden kanlar akması lazım. Taraftarlar da futbolcu savaşırsa ona sahiplenir" ifadesini kullandı.

Galatasaray taraftarının geri gelmesi gerektiğini vurgulayan Alman teknik adam, "Dünkü maçta 5 bin seyirci vardı ancak 30 bin seyirci kadar ses çıkardılar. Galatasaray’ın ilk sıralarda olması lazım. Taraftarların da takıma sahip çıkmaları gerekli" dedi.

AA

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...