MENÜ

Galatasaray'dan açıklama

Galatasaray Kulübü, resmi internet sitesinden sert bir açıklama yayınladı.

10 Şubat 2015, Salı 17:05 Son Güncelleme:
- A +
Galatasaray'dan açıklama
Galatasaray Kulübü, resmi internet sitesinden Beyaz TV'de yayınlanan Derin Futbol programına yönelik sert bir açıklama yayınladı. Açıklamada Derin Futbol programı, "magazin programı" olarak lanse edildi.

Açıklama şu şekilde:

"Dün akşam oynanan EskişehirsporGalatasaray maçının ardından Beyaz TV’de yayınlanan Derin Futbol isimli magazin progamında amacı habercilik olmayan, tamamen kişilerin hayal gücüne dayanan yalan bir "haber denemesi" yer almıştır.

Ortaya atılan iddiaya göre söz konusu maçtan sonra futbolcularımız Felipe Melo ve Wesley Sneijder arasında bir yumruklaşma meydana gelmiştir. Bu iddia, heyecan yaratmak amaçlı bir senaryo olarak başarılı olsa da "haber" olarak tek kelimeyle yalandır.

Sözkonusu magazin programında buna benzer senaryolar, iddialar adeta standart halini almış ve "program formatı" haline dönüşmüştür. Bu tip saçma senaryoları önce ortaya atıp sonra saatlerce onun üzerinde konuşmak ve yorum yapmak spor programı dışında başarılı olabilir ama yalandan beslenen bu anlayış Türk sporuna büyük zarar vermektedir.

Galatasaray Spor Kulübü olarak amacı habercilik olmadığı aşikar olan bu oluşuma karşı her türlü hukuki hakkımızı saklı tuttuğumuzun kamuoyu tarafından bilinmesini isteriz.

Saygılarımızla,
 
Galatasaray Spor Kulübü"


Duygun Yarsuvat yönetiminden Ünal Aysal'a destek var!

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...