MENÜ

Galatasaray'da gençlik operasyonu devam edecek! Devre arasında hedef İsmail Çokçalış!

Sarı-Kırmızılı kulüp, yaz döneminde 23.5 yaş ortalamasıyla 11 oyuncu kadrosuna katıp gençleşirken, bu operasyonun devre arasında da aynı şekilde süreceği; birer 8 numara, sağ bek, stoper ve kaleci alınacağı öğrenildi. Galatasaray'ın devre arasına kadar transferini bitirmeye çalışacağı ilk isim, Bursaspor'un 21 yaşındaki sağ beki İsmail Çokçalış olacak.

10 Eylül 2021, Cuma 10:04 Son Güncelleme:
- A +
Galatasaray'da gençlik operasyonu devam edecek! Devre arasında hedef İsmail Çokçalış!

Yaz transfer döneminin en ilginç operasyonuna imza atan kulüp Galatasaray oldu. Sarı-Kırmızılı kulüp, yıllardır alışılmış transfer hamlelerinin dışına çıkarak, maaş yükü fazla ve yaşı yüksek isimlerden vazgeçerek, genç oyuncular üzerine yatırım yaptı. Toplam 11 oyuncuyu renklerine bağlayan Cim Bom'un yeni transferlerinin yaş ortalaması 23.5 oldu. Ancak yönetime yakın kaynaklar, gençleşme operasyonunun henüz tamamlanmadığını ve devre arasında aynı sistemle devam edeceğini belirtiyor. Plana göre ocak ayında birer 8 numara, sağ bek, stoper ve kaleci alınacak, bu oyuncular hem gençlerden hem de ağırlıklı olarak yerlilerden tercih edilecek.

Ara vermeden devam edecekler

Operasyonun devamı için ayrı bir toplantı ya da raporlama olmayacağı, belirlenen mevcut isimler üzerinden çalışmaların, tıpkı yaz transfer dönemindeki gibi süreceği öğrenildi. Galatasaray Yönetimi'nin, dış transfer kadar iç transfere de önem verdiği, teknik patron Fatih Terim'le birlikte mevcuttaki maliyeti yüksek oyuncularla yavaş yavaş yolların ayrılacağı ve kabuk değişiminin bu şekilde tamamlanacağı ifade ediliyor.

Galatasaray'ın devre arasına kadar transferini bitirmeye çalışacağı ilk isim, Bursaspor 'un 21 yaşındaki sağ beki İsmail Çokçalış olacak.

Metin Karabaş

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...