MENÜ

Galatasaray'da futbolcular "idmana çıkmama" toplantısı yaptı

Son dakika Galatasaray haberi... Galatasaray'da başkan Mustafa Cengiz'in açıklamaları kulüp içinde de boma etkisi yarattı. Başkan Cengiz'in futbolcularla ilgili olarak "Bir golümüz verilmediğinde, 10 futbolcumuz itiraz etmeliydi. Galatasaray'ın ayağa kalkması gerek. Özellikle futbolcuların haysiyet ve şereflerini hatırlamaları gerek." sözlerinden sonra toplantı yapıldı ve idmana çıkmama seçeneği masaya yatırıldı.

13 Nisan 2021, Salı 19:27 Son Güncelleme:
- A +
Galatasaray'da futbolcular 'idmana çıkmama' toplantısı yaptı

Galatasaray'da taşlar adeta yerinden oynadı. Başkan Mustafa Cengiz'in MHK ve TFF'ye yönelik açıklamaları dışında futbolcuları da sert şekilde eleştirmesi bomba etkisi yarattı. Aspor'dan Emre Kaplan'ın verdiği bilgiye göre; oyuncular Başkan Mustafa Cengiz’in açıklamalarının ardından bir toplantı gerçekleştirdi. Oyuncuların gerçekleştirdiği toplantıda antrenmana çıkmama konusu da gündeme geldi ama uygulamaya konmadı.

Oyuncular akşam idmanına katıldı. Teknik direktör Fatih Terim'in bu duruma nasıl tepki verdiği de merak konusu...

Mustafa Cengiz ne demişti?

"Galatasaray yarıştaysa, seyir değeri var. Bazılarını yarışta tutmaya devam etsinler. İp Galatasaray'ın elinde. Biz oynamalıyız. Yedlin orada sakatlandığında, başında 10 futbolcu olmalıydı. Bir golümüz verilmediğinde, 10 futbolcumuz itiraz etmeliydi. Galatasaray'ın ayağa kalkması gerek. Özellikle futbolcuların haysiyet ve şereflerini hatırlamaları gerek. Türkiye'nin en büyük camiasını temsil ediyorlar. Ölümüne mücadele etmeleri gerekir. Futbolcularımız neden bunu yapmıyorlar? Adamın ipinde değil. Profesyonelce bakıyorlar. Primlerine bakıyorlar. Ben bunu böyle görüyorum. Türk futbolcular nerede o zaman? Ben orada izlerken çıldırıyorum. "YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...