MENÜ

Galatasaray'da Efe Akman tehlikesi! Sözleşme imzalayacak mı?

Galatasaray U16 takımında forma giyen Efe Akman'a profesyonel sözleşme teklifi yapıldı. Babası Ayhan Akman, Fatih Terim döneminde söz verilip sözleşme imzalanmadığı için yeni teklifi reddetti. Geleceğin büyük yıldız adayları arasında gösterilen Efe Akman 18 yaşından sonra istediği takıma imza atabilecek.

15 Haziran 2022, Çarşamba 10:36 Son Güncelleme:
- A +
Galatasaray'da Efe Akman tehlikesi! Sözleşme imzalayacak mı?

Galatasaray 'da 11 sezon forma giyen, 4 şampiyonluk kazanan ve kaptanlık yapan Ayhan Akman'ın iki oğlu sarı-kırmızılı takımın alt yapısında forma giyiyor.

Hamza Akman 18 yaşında bu sezon U19 Takımı ile şampiyonluk yaşadı. Gelecek sezon A Takım'a çıkması planlanıyor. Ayhan Akman'ın diğer oğlu Efe Akman ise U16 takımının yıldız adaylarından. Bu sezon U16 takımı ile şampiyonluk yaşadı.

Hamza Akman'ın Sarı-Kırmızılı takımla 3 yıllık sözleşmesi bulunurken Efe Akman'ın sözleşmesi bulunmuyor.

Sözleşme teklif edildi!

Galatasaray alt yapı sorumluları Efe Akman için Ayhan Akman'a profesyonel sözleşme teklifinde bulundu ancak Ayhan Akman olumlu dönüş yapmadı. Alınan bilgiye göre; Ayhan Akman'a Fatih Terim döneminde Efe Akman için iki kez söz verildi ancak bu sözler tutulmadı. Ayhan Akman da bu nedenle şimdi profesyonel sözleşme teklifini kabul etmiyor.

Ayhan Akman, oğulları Hamza, Efe Akman ve yeğeni Ali Akman'ın bireysel çalışmalarıyla da yakından ilgileniyor.

Geleceğin büyük yıldız adayı!

16 yaşındaki Efe Akman merkez orta saha olarak görev yapıyor. Kolay kolay top kaybı yaşamıyor. Bu sezon ki performansıyla taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanmış durumda. Efe Akman küçük yaşına rağmen olgun oyunuyla ve fiziksel gücüyle dikkat çekiyor.

Yeni yönetim hamle yapacak!

Galatasaray'da Dursun Özbek yönetiminin Efe Akman konusunda Ayhan Akman'la yeniden görüşmesi bekleniyor. Bu görüşmelerde sonuçsuz kalırsa Efe Akman 18 yaşında istediği kulübe imza atabilecek.

Ayhan Akman Fanatik'e konuştu

Ayhan Akman'dan Efe Akman'ın sözleşme konusuyla alakalı Fanatik'e konuştu. Efe Akman'a için son dönemde sözleşme teklifi gelmediğini belirten Ayhan Akman "Ben Galatatasaray'ın 11 formasını giydim. Kaptanlık yaptım. Reddetme gibi bir durum söz konusu değil. Hamza için resmi teklif geldiğinde gittik imzayı attık. Efe için daha önce iki kez profesyonel sözleşme konusu geçti ancak resmiyete dönüşmedi. Ancak Florya'da son dönemde yaşanan değişimden sonra da bize kimse sözleşme teklif etmedi." ifadelerini kullandı.

Yakup Çınar

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...