MENÜ

Galatasaray'da Burak Elmas, Fatih Terim görüşmesini anlattı: En travmatik 10 dakikaydı

Son dakika Galatasaray haberi... Sarı-Kırmızılı kulübün patronu Burak Elmas, Terim'in görevine son verdiği toplantı için, "Hayatımdaki en travmatik 10 dakikaydı" dedi. Elmas ayrıca Fatih hocadan "Sportif AŞ'de başkan yardımcısı" olarak kalmasını istediğini, ancak Terim'in kabul etmediğini söyledi.

22 Ocak 2022, Cumartesi 09:17 Son Güncelleme:
- A +
Galatasaray'da Burak Elmas, Fatih Terim görüşmesini anlattı: En travmatik 10 dakikaydı

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, teknik direktör Fatih Terim'le yaptığı son görüşmeyi anlattı. Gazete Oksijen'e röportaj veren Elmas, şu ifadeleri kullandı: "Bu olayın yaşanış şekli aslında çok üzüntü verici. Çünkü ben Fatih hocayı insan olarak, Galatasaray efsanesi olarak çok seviyorum. Hayatımdaki en travmatik 10 dakikaydı. Duygularım ve aklım arasında gidip geldim. Dilim başka konuştu, duygularım başka. Saha sonuçları istediğimiz gibi gitmedi. Avrupa’da ciddi anlamda başarılı bir dönem geçirdik ama Türkiye Kupası ve lig iyi gitmedi. Sonuçlar iyi gitmediği zaman bize eleştiri geliyor ama Fatih hocaya da çok eleştiri gelmeye başladı..."

'Kayınpederimle ayrı düştüm'

"Çok üzüldüm (Terim'in ilk ve son imza paylaşımı için). 10 dakikalık konuşma öncesinde düşündüklerim ve 10 dakikalık konuşmayı yaparkenki hislerimin tarifi yok. Galatasaray Başkanı olduğunuz zaman kendiniz için doğru olanla, kendinizi korumak amaçlı doğru olanla Galatasaray için uzun vadede doğru olan arasında sıkışabiliyorsunuz. Ben bugüne kadar seçim döneminde mesela kayınpederim Faruk Süren’le bile ayrı düşerek bu mücadeleyi verdim..."

'Medeni biçimde ayrıldı'

"Kalmasını da teklif ettim. 'Hocam sahada bir değişiklik yapmamız lazım, bunu yapalım. Çok yıpratıyorlar ama senin futbol aklına ben çok güveniyorum. Benim yanımda olmanı istiyorum, bu proje için ihtiyacım var, bu bir idari projedir. Bunun uygulamasını başkası yapsın idari olarak da bunun başında sen ol, gel bizim Sportif AŞ’de başkan yardımcısı ol' dedim. Kabul etmedi. Ve son derece medeni biçimde ayrıldı."


'Ben değil, hoca hatırlanır'

"Fatih hoca bir Galatasaray değeri. Belki ben 100 yıl sonra hatırlanmayacağım ama Fatih hoca, Metin Oktay, Gündüz Kılıç gibi isimler hep hatırlanacak. Fatih Terim Galatasaray değerlerinden bir tanesi. Biz o değerlerimizi korumak zorundayız. Ama bir taraftan da Galatasaray için en doğru kararları almak zorundaydım."YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...