Son dakika | TFF'den yabancı VAR kararı

Süper Lig'de şampiyonluk yarışı kızışırken Türkiye Futbol Federasyonu'ndan tarihi bir hamle geldi. Yapılan resmi açıklama ile bundan sonraki haftalarda Galatasaray, Fenerbahçe ve özellikle kritik maçlarda yabancı VAR uygulamasına gidileceği duyuruldu.

Son dakika | TFF'den yabancı VAR kararı

Türkiye Futbol Federasyonu'nun UEFA ve Avrupa'nın 5 ülke federasyonu ile görüşmeleri sonucunda, Trendyol Süper Lig'in 32. haftasından lig sonuna kadar haftanın kritik maçlarında yabancı Video Yardımcı Hakemi (VAR) görevlendirilecek.

TFF tarafından sadece Avrupa'nın üst düzey liglerinden olan; İtalya, İspanya, Almanya, Hollanda ve Portekiz futbol federasyonlarına yapılan Video Yardımcı Hakemi (VAR) talebi, ilgili ülke federasyonları tarafından kabul edildi. 

Yabancı Video Yardımcı Hakeminin (VAR) görev yapacağı müsabakalarda iletişim dili Türkçe ve İngilizce olacak. Bu nedenle; Video Yardımcı Hakemin (VAR) yanında İngilizce iletişim kurabilen AVAR, AVAR 2 ve VAR Destekçisi (VAR Support) görev yapacak.

Haberin Devamı
Beşiktaş Kulübü Başkanı Hasan Arat'tan yabancı hakem açıklamasıTrendyol Süper Lig'in 32. haftasında yabancı Video Yardımcı Hakemi (VAR) ataması yapılacak maçlar şu şekilde:

MKE Ankaragücü - Gaziantep Futbol Kulübü A.Ş.

Vavacars Fatih Karagümrük - Fenerbahçe A.Ş.

Corendon Alanyaspor- Galatasaray A.Ş.

Son dakika | TFFden yabancı VAR kararı

YORUM YAZ