Sercan Yıldırım'dan olay Survivor, Arda Turan ve Galatasaray itirafı! 'Beni dövecekti'

Bursaspor'un kazandığı Süper Lig şampiyonluğundaki efsane isimlerinden olan Sercan Yıldırım, çok konuşulacak açıklamalar yaptı. Futbol kariyerindeki anılarını anlatan Yıldırım, 'Çalışsaydım Arda Turan değil de ben Barcelona'da olabilirdim' ifadelerini kullandı.

Sercan Yıldırım'dan olay Survivor, Arda Turan ve Galatasaray itirafı! 'Beni dövecekti'

Bursaspor'un Süper Lig'deki şampiyonluğunda başrol oynayan Sercan Yıldırım, futbol kariyerindeki önemli anları anlattı. Galatasaray'daki performansı hakkında konuşan Sercan Yıldırım'ın anıları çok konuşuldu.

Haberin Devamı

Sport Box'a profesyonel olma sürecini anlatan Sercan Yıldırım, "Kademe kademe her grupta, hem gol krallığı hem de şampiyonluklar yaşıyorduk. O zaman maddi imkanlar çok kısıtlı olduğu için tam yetmiyordu para. 5 lira falan tutuyordu. Annem de 'Yüzüğümü satayım o zaman' dedi. Alyansını. Kuyumcuya da gidiyoruz; kuyumcular işte 4 buçuk veriyor, 4 bin 600 veriyor... 5 lira olmuyor. Sadece bir tane kuyumcu, hatta son kuyumcuydu o. Dedik hani 'Eşofman alacağız' annem açıklamasını yaptı. Sonrasında da adam çıkardı 5 lirayı verdi ve gidip biz de eşofmanı aldık" dedi.

Sercan Yıldırımdan olay Survivor, Arda Turan ve Galatasaray itirafı Beni dövecekti

İlk milli takım tecrübesiyle ilgili konuşan Sercan Yıldırım, "Sonra genç milli takımlara seçildim, Riva'da toplanmıştık. Serdar Aziz aynı şekilde, Serkan Kurtuluş vardı. Buradan Riva'ya toplanmaya gittiğimizde, buradaki taksi parasından otobüs parasına kadar hepsini federasyon ödüyordu bize. O parayı düşünüyorduk yani gittiğimizde. O parayı geri alabilecek miyiz, yol parasını? Ta nereden nerelere hayat bizi götürdü. İlk kazandığım parayla zaten annemin alyansını geri vermiştim. Onu asla unutamam. Onun hesabını yaparken bir anda A Milli Takım'a seçilmek sonrasında ileriki yıllarda. U-19 Avrupa Şampiyonası'na giderken oradan A Milli Takım'a da seçildim. U-19 kampından A Milli Takım kampına giden herhalde nadir oyunculardan bir tanesiyim" dedi.

Haberin Devamı

Samet Aybaba'nın kariyerindeki etkisini anlatan Sercan Yıldırım, "İlk Samet Aybaba beni güvenerek oynattı ve ben de onu mahcup etmedim. İlk çıktığım sene ligin başlamasına da 2 hafta var. Hazırlık maçı aldı o hafta, hiç unutamam o maçı. İki tane ilk 11 çıktı ve iki tane ilk 11'de de yer almadım. Ancak ya son dakikalar alacaktı beni ya da biri sakatlanıp girecektim ve biri sakatlandı. Marcelinho diye bir oyuncu gelmişti Brezilya'dan. Sağ açığa girdim normalde santrfor oynuyordum ama sağ açıkta yer aldım ve maç 0-0, ben girdim oyuna 2-0 bitti maç ve ikisini de ben attım. Bir sonraki hafta Orhangazi ile hazırlık maçı aldı. Stadın açılışı vardı Orhangazispor'un. O maçta ilk 11 oynadım. O maç da 1-0 bitti, o golü de ben attım. Sonra Hacettepe maçıyla başladı lige. O maçta 45'te girdim oyuna, ikinci hafta buradaki Gençlerbirliği maçı ilk 11 başladım. Seyircisizdi, o maç 2-0 bitti ve ikisini de ben attım. Sonra 6 maçta 5 gol attım. Milan Baros'la gol krallığına kapışıyordum" ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

'ŞAMPİYONLUK GİDERSE HATIRLANIR'

Futbolun nankör bir oyun olduğunu ifade eden Sercan Yıldırım, "Futbol o kadar nankör ki! Bir anda yıldız olabiliyorsunuz. Buradaki Yavuz Selim Stadı'ndan bir anda Kadıköy maçına çıkabiliyorsun. Yani öyle bir kariyerdi açıkçası. Hızlı bir başlangıç oldu" dedi.

"F.BAHÇE DAHA FAZLA BİLE TEKLİF ETTİ"

Bursaspor'da forma giydiği dönemde Fenerbahçe'den transfer teklifi aldığını belirten Sercan Yıldırım, "Transfer teklifleri çok vardı. Fenerbahçe aslında hatta daha fazla bile teklif etti. Sadece bana da bağlı değildi. Yani kulüplerin anlaşması öncelikli. Bir tercihim olacaksa çok düşük ihtimaldi. O yüzden de ben artık kulüplerin anlaşmasını bekliyordum" diye konuştu.

Sercan Yıldırımdan olay Survivor, Arda Turan ve Galatasaray itirafı Beni dövecekti

'SADECE 'TAMAM' DEDİM'

Haberin Devamı

Galatasaray'a transfer sürecini anlatan eski futbolcu, "Ben bir tercih yapmadım açıkçası ama Galatasaray her zaman bana daha yakın oldu. Küçüklüğümde de 'Bursaspor'dan sonra kimi destekliyorsunuz?' derseniz Galatasaray'ı destekliyordum açıkçası. Tercihte de aslında çok fazla şey olmadı yani. Bana kulüp; 'Biz Galatasaray'la anlaştık, sen ne diyorsun?' dediğinde ben sadece 'Tamam' demiştim" açıklamasını yaptı.

Manchester United'ın kendisine gösterdiği ilgi hakkında Sercan Yıldırım, "Valla Manchester United hikayesi 15 yaşından başlamıştı. Genç milli takımları anlattığım dönemde gerçekten de genç milli takımlarda uçuyordum. Yani hep gol krallığı, sürekli hangi turnuvaya katılsak ya gol kralı oluyorum, ya asist kralı oluyorum. Sürekli izleniyorduk o dönemde de. O zaman Levent Kızıl'dı başkan. Hem Manchester United'dan hem de Monaco'dan teklifleri bana göstermişti Levent Kızıl. Yaşım çok küçüktü, 15 yaşında olduğum için orada Rezerv Lig'in de bir altına gidecektim. Bunu biraz tercih etmedik açıkçası. Biraz daha böyle yol kat edip ondan sonra tercih yapacaktık. Sonra da kısmet Şampiyonlar Ligi'nde Bursaspor'da Manchester United geldi grupta. Manchester United'a karşı Old Trafford'da o Şampiyonlar Ligi müziği çaldığında zaten gözyaşlarıma hakim olamadım, yani gururdan ağlıyordum. O maçta da tabii ki de hani 'Vatan, millet, Sakarya' derler ya böyle o hırsla biraz daha oynamaya çalıştım ve Alex Ferguson'a karşı da sonuçta kendimi hem gösterme çabası. 15 yaşından beri teklif var ama bunu hem karşılıklı bir göstermek istedim ve yanından böyle uzadığımda, yanından o rüzgarım estiğinde sonrasında zaten bizim yöneticilerle öyle bir konuşma gerçekleştirmiş. O masada ne konuşuldu bilmiyorum ama bir şekilde olmadı demek ki kısmet değilmiş. En azından Alex Ferguson'a o rüzgarımı hissettirdiğimi vurgulamak isterim" dedi.

Haberin Devamı

'GALATASARAY'A İLK GİTTİĞİMDE AĞLAMIŞTIM'

Galatasaray yıllarını anlatan Sercan Yıldırım, "Galatasaray'a ben ilk gittiğimde antrenmandan çıktığımda ağlamıştım. Neden ağladım? Transfer olduğum için değil. Sonuçta Bursa'da yıldız bir oyuncuyuz ben, Volkan Şen, Ozan İpek. Hani parmakla sayılacak kadar ama Galatasaray'a transfer olduğunuzda herkes yıldız. Yaşım küçük gittiğimde gerçekten de biraz bocalamıştım. Sonra işte kiralık gittim sürekli. Bir Balıkesir'de o çıkışı sağlayabildim. Sonra geri döndüğümde zaten Balıkesir'deki o gol sevincimden dolayı Galatasaray'da biraz tutunmam zordu. Çünkü kendi taraftarım ıslıklamamıştı. Bu arada Galatasaray'a da hiçbir problem çıkarmadım. Yani Galatasaray'da bulunduğum dönem içinde 'Git' dediler gittim. İşte yatarak para kazanmadım bazı oyuncular gibi. Bu kolaylığı hep Galatasaray'a sağladım, hiç üzmedim. Onlar da beni üzmediler açıkçası" ifadelerini kullandı.

Bursaspor'a geri dönüş süreci hakkında konuşan eski futbolcu, "Sonrasında Bursaspor'a geri dönmüştüm Balıkesir'den sonra. Sonra Serdar Aziz, Galatasaray'a geldi. Ben Bursa'ya tamamıyla geri dönmüştüm. Burada da tekrardan eski stadın son golü, yeni stadın ilk golünü atarak tarihe yine geçmiş oldum. Sonrasında bir Giresun maceram var. Orada da sakatlıkla çok uğraştım, bir türlü oynayamadım" dedi.

Sercan Yıldırımdan olay Survivor, Arda Turan ve Galatasaray itirafı Beni dövecekti

'ACUN ILICALI'NIN DESTEĞİNİ HİSSEDİYORUM'

Futbolu bırakma kararı ve Survivor'a katılma süreci hakkında Sercan Yıldırım, "Karagümrük'te de aynı şekilde, tutunamayınca oradan da ayrılınca artık futbolu bırakacaktım ya ticarete atılacaktım, ya hocalığa soyunacaktım... Sonrası işte Survivor'a katıldım. Bir anda Acun Ilıcalı gibi birini hem tanımış oldum ve gerçekten de desteğini hala hissediyorum. Tabii döndüğüm gibi kendime bir zaman tanımıştım Survivor'da 3 aylık" dedi.

Akademi projesi hakkında konuşan Sercan Yıldırım, "Sonrasında hemen atılımı yaptım, akademiyi kurdum. Gerçekten de sirkülasyonla birlikte 1500 öğrenciye falan ulaştık. Şimdi tabii geldiğimiz noktada kendi tesisimizi yapıyoruz. Çünkü hep belediye gerçekten de çok güzel imkanlar sağladı. Buradan da Nilüfer Belediyesi'ne çok teşekkür etmek istiyorum. Bir ayı bile bulmaz, temel atma töreni yapacağız. Kendi tesisimize geçiş yapacağız" ifadelerini kullandı.

Sercan Yıldırımdan olay Survivor, Arda Turan ve Galatasaray itirafı Beni dövecekti

"Unutamadığın golün hangisi" sorusuna Sercan Yıldırım, "Şampiyonlar Ligi'nde attığım gol diyebilirim. Glasgow son maçtı zaten, puan getiren goldü. Sıfır çekeceğiz diye açıkçası çok korkuyordum Şampiyonlar Ligi'nde. Fenerbahçe galiba bir sıfır çekmişti. Dedim; İnşallah olmayız ve o golü de ben atmış oldum. Kazanabileceğimiz bir maçtı" cevabını verdi.

'BENİ DÖVECEK HERHALDE DEDİM, EN ÇOK KORKTUĞUM AN OLABİLİR'

Soyunma odası anılarını anlatan Sercan Yıldırım, "Valla soyunma odası anısı çok var. Anlatılmayacaklar da var, anlatacağım Fenerbahçe ile kupa maçı vardı, 3-0 mağlup olmuştuk Kadıköy'de. Sonra rövanşı Bursa'daydı. Kadıköy'deki son maçta sakatlanmıştım arka adelemden. Bir hafta sonra rövanşı vardı, bir haftada iyileşmem aslında imkansızdı. Ama ben çok oynamak istiyordum o maçta. Arka adele sakatlığı yaşadım ki arka adele sakatlığı çok nankördür bu arada. Bir anda 2 gün sonra sanarsın çok iyiyim. Aldatmıştı beni açıkçası arka adelem. Sonra ben iyi olduğumu söyledim hocaya ama fizyoterapist ve doktor 'Zorlama' demişti. Ben 'Yok zorlayacağım' falan zorla attım kadroya kendimi. 3-0 bir anda öne geçtik bu arada. Skoru sağlamıştık ve beni 73'te oyuna aldı. 5 dakika sonra sakatlandım tekrardan. Sonra soyunma odasına gittim tabii. O sırada düşündüğüm tek şey Ertuğrul Sağlam gelecek beni herhalde dövecek yani! Gerçekten de içeri bir girişi vardı Ertuğrul Sağlam'ın. Resmen hani "Aldattın" dedi yani bizi! Ben de diyemedim yani; beni arka adelem aldattı. Gerçekten de en çok korktuğum an olabilir" dedi.

Sercan Yıldırımdan olay Survivor, Arda Turan ve Galatasaray itirafı Beni dövecekti

Batuhan Karadeniz'den bahseden Sercan Yıldırım, "Batuhan'ı çok görüyorum bu ara. Çok da güzel ve değişik yorumlarıyla gerçekten de renk kattı bence. Batuhan'la oda arkadaşıydık bu arada A Milli Takım'a seçildiğimizde. İkimiz de genciz. En çok ona şaşırmıştım, neye şaşırmıştım? Toplantıya bile gecikiyordu yani. Knight Online oynuyordu odada. Ben de hiç merakım yoktur bu arada oyunlara. İşte bilgisayar oyunu sadece Playstation oynarım onu da FIFA'yı oynarım. Ben çok oyun merakım olmadığı için Batuhan'a şaşırıyordum. Neredeyse hatta onun ticaretini falan bile yapıyordu yani. İşte bilmem ne levela getirdiğinde işte şu... Adam A Milli Takım'da ama onu düşünüyordu yani çok enteresan. Çok da severim kendisini" diye konuştu.

Son olarak sahalarda az çalışmasa dev takımlarda forma giyebileceğini belirten Sercan Yıldırım, "En az çalışan ben! Ben başka kim vardı yani Ozan İpek de öyleydi. Mesela Ozan İpek hala öyle. Neden ben bu arada az çalışan? Çünkü yeteneğime çok güveniyordum yani Sergen Yalçın mantığı herhalde. Sergen hocayı zaten bilen biliyor. Yani geçmişten bugüne neler yaptığını. Bizim de yaptıklarımız ortada. O yüzden de kendime güvenimden dolayı zaten 'Ne olursa olsun hani bir şekilde yürür' diyordum ama öyle olmuyormuş! Şimdi işte öğrencilerime onu anlatmaya çalışıyorum. Yani çalışarak bir şeyler oluyor. Sadece yetenek, yetenekle bir yere kadar gidiyorsun. Çalışsaydım Arda Turan değil de ben Barcelona'da olabilirdim herhalde" dedi.

Arda Turan’ın Barcelona’daki golleri

Sercan Yıldırımdan olay Survivor, Arda Turan ve Galatasaray itirafı Beni dövecekti

YORUM YAZ