Okan Buruk'tan transfer açıklaması! Çarpıcı Mauro Icardi ve Barış Alper sözleri...

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Avusturya kampında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Tecrübeli teknik adam, Türkiye'nin EURO 2024 performansını değerlendirirken Barış Alper Yılmaz ve Ferdi Kadıoğlu hakkında da konuştu. Buruk ayrıca Mauro Icardi'nin fiziksel durumuyla alakalı bilgi verdi ve transfer sorularını yanıtladı. İşte detaylar...

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Avusturya kampında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Mauro Icardi'nin fiziksek durumunu değerlendiren Buruk, "Icardi fiziksel olarak iyi geldi. Birçok oyuncu iyi geldi. Ziyech'e de millî takımdan dolayı ekstra izin vermiştik. Icardi için en önemli şey sezon kampını bizimle geçirmesi. Son iki sezonda bunu yaşayamamıştık" dedi.

Haberin Devamı

İPTAL EDİLDİ, UEFA'DAN AÇIKLAMA GELDİ

'EN AZ ENDİŞELİ OLMASI GEREKEN TARAFTAR...'

Transfer çalışmalarıyla ilgili taraftarların tedirgin olduğunun vurgulanması üzerine Buruk, "En az endişeli olması gereken taraftar, Galatasaray taraftarı. Şampiyon olmuş bir takım var. Çalışıyoruz. Transfer yapmak kolay değil. Transferi yapmış olmak için yapmak istemiyoruz. Taraftarları erken transferle değil doğru transferle mutlu etmeye çalışıyoruz. İstediğimiz ve görüştüğümüz oyuncular var. Ne kadar erken olursa o kadar önemli ama mühim olan doğru transfer olması" sözlerini sarf etti.

Okan Buruktan transfer açıklaması Çarpıcı Mauro Icardi ve Barış Alper sözleri...

'İKİ YABANCI ALMAK İSTİYORUZ'

Transfer stratejisi hakkında yorum yapan Okan Buruk, "Elimizde çok iyi oyuncular var. Yabancı sınırımız var. Bu sene 12'ye düştü. Çok hızlı bir düşüş bu. Birçok kontratlı oyuncumuz var. Her şey çok hızlı değişiyor. Bu yüzden adapte olma sorunu oluyor. Bazı oyuncuları göndermek zorundayız ve bir yandan da onların yerine oyuncu getirebilecek miyiz diye düşünüyoruz. İki yabancı oyuncu almak istiyoruz, onun yanında yerli oyuncu olursa ona da bakıyoruz" diye konuştu.

Haberin Devamı

İKİ İSMİN ÜZERİNİ ÇİZDİ

BARIŞ ALPER VE FERDİ KADIOĞLU YORUMU

A Milllî Takım'ın EURO 2024 performansını da yorumlayan Okan Buruk, şunları söyledi: "Turnuvaya bakınca millî takım olarak 2 tane önemli oyuncu ön plana çıktı. Biri Barış Alper, biri Ferdi. İki tane önemli oyuncu ön plana çıktı. Barış'ın gelişimini gören, onla çalışan, onu birçok mevkide kullanan, bu turnuvaya hazırlayan biri olarak beni çok sevindirdi. Bu tamamen Barış'ın başarısı. 70 maç oynadı. Bunu hem fiziksel hem mental olarak yürütmek en çok Barış'ın başarısı.

Okan Buruktan transfer açıklaması Çarpıcı Mauro Icardi ve Barış Alper sözleri...

'BARIŞ'IN ÖNÜ ÇOK AÇIK'

Diğer milli oyuncuları da kutluyorum. Abdülkerim, Kaan, Kerem de çok fazla maç oynadılar. Yaklaşık 12 aya yakın bir sezon oldu. Üstüne milli takıma hizmetleri gurur verici. Barış'ın performansı önemliydi, çok ön plana çıktı, tüm rakiplerine üstünlük kurdu. Çok mutlu oldum. Bunu hak eden biri. Önü çok açık. Bizle beraber önü açık olsun tabii ki."

'BATSHUAYİ'NİN AVANTAJI...'

Yeni transfer Michy Batshuayi ile alakalı da konuşan Okan Buruk, "Batshuayi uzun yıllardır burada oynuyormuş gibi arkadaşlarına adapte oldu. En büyük avantajı bu. Verimli bir kamp olmasını bekliyoruz. 9 günlük bir süre. Sıkılacak vakit bile olmuyor" dedi.

Haberin Devamı

Galatasaray yarın Lask Linz ile karşılaşacak

Galatasaray’ın yarın 20.30’da Lask Linz ile oynayacağı hazırlık maçı, Türkiye’de sadece D-Smart ve D-Smart GO’dan izlenebilecek. 

YORUM YAZ