MENÜ

Luyindama'dan çarpıcı itiraf! Galatasaray ve transfer sözleri: 'Hayallerimi gerçekleştiremedim'

Galatasaray'a transfer olduğu dönemde milli takımda sakatlandığı ana kadar taraftarın en sevdiği isimlerden olan ancak kariyerinin dönüm noktası sakatlığı yaşadıktan sonra bir türlü eski günlerine geri dönemeyen Luyindama'nın ülke basınına açıklamaları gündem oldu.

Luyindama'dan çarpıcı itiraf! Galatasaray ve transfer sözleri: 'Hayallerimi gerçekleştiremedim'

Galatasaray'ın geçtiğimiz Aralık ayında kontratını feshettiği Kongolu stoper Christian Luyindama'dan transfer itirafı geldi. Sakatlığı nedeniyle Sarı Kırmızılılar'da büyük hayal kırıklığına dönen tecrübeli futbolcunun sözleri de büyük tartışma yarattı.

Haberin Devamı

"HAYALLERİMİ GERÇEKLEŞTİREMEDİM"

Ülke basınına konuşan Luyindama, "2019 yılında Tottenham ve Aston Villa'dan teklif almıştım. Kasım 2019'da Gambiya'ya karşı oynadıktan sonra transferi tamamlamak için İstanbul'a geri dönecektim, sakatlandım. Transfer gerçekleşmedi. Hayallerimi gerçekleştiremedim" diye konuştu.

GALATASARAY 8 MİLYON EURO ÖDEMİŞTİ

Sarı kırmızılılar, 2018-2019 sezonunun devre arasında Luyindama'yı Standard Liege'den 3 milyon Euro karşılığında kiralık kadrosuna katmıştı. Luyindama'dan memnun kalan Galatasaray, 5 milyon Euro daha ödeyip oyuncunun bonservisini almıştı.

Luyindamadan çarpıcı itiraf Galatasaray ve transfer sözleri: Hayallerimi gerçekleştiremedim

YOLLAR KARŞILIKLI ANLAŞMAYLA AYRILDI

Galatasaray'da 2 sezon daha oynayan Luyindama, 2021-22 sezonunun devre arasında Al-Taawooun'a kiralandı. Demokratik Kongolu oyuncu 2022-2023 sezonunda ise Antalyaspor'da kiralık forma giydi.

Haberin Devamı

Bu sezon başında Galatasaray'a dönen Luyindama tesislerde bireysel antrenman yapıyordu. 30 Haziran 2024'te sözleşmesi bitecek Luyindama, kulüpten ayrıldı. Kongolu oyuncu hala serbest konumda. Galatasaray formasıyla toplam 79 maçta boy gösteren Luyindama, 6199 dakika sahada kaldı.

Luyindamadan çarpıcı itiraf Galatasaray ve transfer sözleri: Hayallerimi gerçekleştiremedim

YORUM YAZ