Okan Buruk'tan İlkay Gündoğan ve Sacha Boey yanıtı! İmza töreninde açıkladı...

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, son iki sezondur şampiyonluğa taşıdığı sarı-kırmızılı kulüp ile sözleşme yeniledi. 50 yaşındaki teknik adam, iki yıllık yeni sözleşmeye imzasını attı. İmza töreninde Okan Buruk, kendisine yöneltilen Jose Mourinho, Michy Batshuayi, Sacha Boey ve İlkay Gündoğan sorularını yanıtladı. Dursun Özbek'in Erden Timur sözleri ise dikkat çekiciydi. İşte Okan Buruk'un imza töreninden öne çıkan detaylar ve demeçler...

İlkay Gündoğan yanıtı

Okan Buruk: "İlkay çok üst düzey bir oyuncu. Her teknik adam kadrosunda görmek ister ama benim bildiğim, İlkay'ın Barcelona'da bir sezon daha devam edeceği. İlkay iyi bir Galatasaraylı ve sadece futbolcu olarak değil, karakter olarak da çok üst düzey bir oyuncu."

'Batshuayi ile ilgili düşüncemiz olmadı'

Okan Buruk: "Eksik olan bölgelere, birbiriyle yarışacak oyuncular getireceğiz. 3 veya 4 oyuncu şu andaki oyuncu sayısı. Birçok isim yazılıyor, şu anda görüştüğümüz oyuncular var. Hazırlıklarımız var, ama onunla ilgili (Batshuayi) bir düşüncemiz olmadı."

'Her olayın sorumlusu başkandır'

Dursun Özbek: "Galatasaray'da yapılan bütün transferlerin başında ben vardım, bugün de ben varım. Her olayın sorumlusu başkandır. Bunun böyle bilinmesinde fayda var.

Haberin Devamı
Sacha Boey yanıtı

Okan Buruk: "Boey yeni gitti ve sakatlığından dolayı çok fazla oynayamadı. Ben Bayern Münih'in kısa vadede Boey ile ilgili bir karar vereceğini düşünmüyorum. Yeni bir hocaları var. Tabii ki çok değerli ve beğendiğimiz oyuncuydu ama dediğim gibi şu anda Bayern'in öyle bir karar vereceğini sanmıyorum."

Okan Buruk'tan transfer yanıtı

"İlk önceliğimiz kadromuzu şekillendirmek. Daha sonra ayrılan oyunculara göre de pozisyon almak. Önemli transferler yapacağız. Kimse merak etmesin. Başkanımız en iyisi için yetki verdi. Bütçemiz de olacak. Alabileceğimiz en iyi oyuncuları alacağız. Sağ bek, orta saha ve hücum hattına transfer düşünüyoruz."

'Tutunacak bir dal ararsan mutlaka bulursun'

Dursun Özbel: "Erden Timur'un bana kırgın olduğunu düşünmüyorum. Ben onun babası yaşındayım. Ben de ona kırgın değilim. Galatasaray, 500 yıllık bir çınar. Tutunacak bir dal ararsan mutlaka bulursun. Hiçbir Galatasaraylının, Galatasaray'a küsme hakkı yoktur."

Haberin Devamı
'Erden Timur'a kalması için teklifte bulundum'

Dursun Özbek: "Erden kardeşimi 2016 yılında ben getirdim. Galatasaray ile ilk tanışması öyle oldu. Benden sonra da ilişkisi hiç kesilmedi. Her zaman Galatasaray'a bağlı, hizmet etti. Yeni dönemde de kalması için teklifte bulundum. Galatasaray, diğer kulüplere benzemiyor. Eleştirilere çok açık. Bunları dinlemek ve faydalanmak zorundasınız Kendisine kapımız her zaman açık."

Okan Buruk'tan Mourinho sorusuna yanıt

Soru: Jose Mourinho'nun gelişinde payınızın olduğunu düşünüyor musunuz?

Okan Buruk: "Ben yoktum görüşmelerde (gülüyor). O yüzden Mourinho'nun gelmesinde payımın olduğunu düşünmüyorum. Her takım için teknik direktör çok önemli. Dört büyük takımın da sezon başında yarışın içerisinde olacağını ve geçen sezondan daha çekişmeli bir lig olacağını düşünüyorum. Tek hedefimiz yine şampiyonluk. Rakibimizin hocasının kim olduğu bizi pek ilgilendirmiyor. Konsantrasyonu sağladığımızda favori takım yine Galatasaray olacaktır."

'Yine şampiyon olacağız'

Galatasaray Başkanı Dursun Özbel: "Yine şampiyon olacağız, Avrupa'da kupa hedefimiz var. Mayıslar yine bizim olacak. Galatasaray camiası için bu imzanın yine hayırlı ve uğur olmasını diliyorum. İnşallah yeni sezon sonunda 5. yıldızı takacağız."

Haberin Devamı
Sözleşme imzalandı!

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, sarı-kırmızılı kulüple iki yıllık yeni sözleşme imzaladı

'Daha çok alınacak kupa var'

Dursun Özbek: "Oyuncularımız ve hocamız, Galatasaray'ın tarihine altın harflerle adlarını yazdırdılar. Daha yolun çok başındayız. Daha çok alınacak kupa var."

'Başardıklarımızın gururuyla karşınızdayız'

Dursun Özbek: "Bundan iki yıl önce basın toplantısındaki sözlerime baktım. 'Bugün Galatasaray için yeni başlangıç ve uzun vadeli planlarımızın ilk adımı' demişim. Bu sözlerimden iki yıl sonra yine Okan Hocamızla buradayız. Beraber başardıklarımızın gururuyla karşınızdayız."

Haberin Devamı
Dursun Özbek konuşuyor

Okan Buruk'un açıklamalarının ardından Galatasaray Başkanı Dursun Özbek söz aldı. Başkan Özbek'in açıklamalarını da canlı olarak aktarıyoruz...

'Hedef 5. yıldız'

Okan Buruk: "Hedefimiz tekrar şampiyonluk ve Avrupa'da başarı."

Dursun Özbek: "Hocam 5. yıldızı da söyle."

Okan Buruk: "Hedef 25, hedef 5. yıldız."

'Başkan ve yönetime teşekkürler'

"İki senede 3 kupa kazandık. Avrupa'da bu sene oynadığımız oyun, Şampiyonlar Ligi'nde bir Türk takımının adını duyurmak çok önemliydi. İlk günkü istek ve konsantrasyonla devam ediyoruz. Her sene daha zor oluyor, yine zor bir sezona başlayacağız. Devam etmemi isteyen başkan ve yönetime teşekkürler."

Haberin Devamı
'Verdiğimiz sözleri tuttuk'

"Beni buraya layık gören başkanımıza teşekkürler. İki yıl önce de amacımızın şampiyonluk olduğunu söyledik. 2 şampiyonluk yaşadık ve verdiğimiz sözleri, tuttuk.

'Asıl winner Galatasaray'dır'

"Gösterilen video 'Winner Okan Buruk' olarak bitti ama asıl 'winner' Galatasaray'dır. Biz de ona hizmet etmeye çalışıyoruz."

Okan Buruk'un imza töreni başladı

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk'un imza töreni başladı.

Maaşı 60 milyon

Okan hocanın yeni kontratla birlikte maaşının 60 milyon Lira seviyesine çekilmesi bekleniyor. Bu anlaşmayla beraber, Dursun Özbek başkanlık koltuğundaki 3. dönemini Okan Buruk’la geçirmiş olacak.

Avrupa'dan teklifler vardı

Galatasaray’da oynattığı pozitif futbol ve ligdeki başarılarıyla Avrupa’nın da dikkatini çeken Okan Buruk’a, hem futbolculuk döneminden tanıyan İtalyan kulüplerinin hem de Fransa’dan Marsilya’nın yakın ilgisi vardı. Buruk ise her fırsatta Galatasaray’ın başında kalmak istediğini dile getiriyordu. Dursun Özbek de seçimden önce hocaya verdiği sözü tutarak, iki yıllık kontratı 50 yaşındaki hocanın önüne koydu.

İki sezonda üç kupa

2022'nin haziran ayında Galatasaray'ın başına geçen Okan Buruk, sarı-kırmızılı takımla iki sezonda üç kupa kazandı. Buruk, iki sezon üst üste Süper Lig şampiyonluğunu elde ederken aynı zamanda geçen sezon Süper Kupa'nın da sahibi oldu.

Galatasaray'dan duyuru

Galatasaray'dan dün yapılan açıklamada imza töreni ile ilgili, "Teknik Direktörümüz Okan Buruk’un imza töreni, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek'in katılımıyla 7 Haziran 2024 Cuma günü saat 11.00’de Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park’ta gerçekleştirilecektir" ifadeleri kullanıldı.

Okan Buruk imzayı atıyor

Galatasaray, Teknik Direktör Okan Buruk ile bugün sözleşme imzalıyor. 50 yaşındaki teknik adamın imza töreni saat 11.00'de başlayacak.

YORUM YAZ