Hakan Çalhanoğlu'ndan Galatasaray açıklaması! 'Yanlış anlaşıldım...'

CBS Sports'a verdiği röportajda, "Dürüst olmak gerekirse kendimi Galatasaray’da oynarken hayal etmiyorum" ifadelerini kullanan Inter ve A Millî Takım'ın yıldızı Hakan Çalhanoğlu, Instagram hesabından paylaşım yaparak bu sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirtti. İşte detaylar...

Hakan Çalhanoğlu'ndan Galatasaray açıklaması! 'Yanlış anlaşıldım...'

Inter ve A Millî Takım'ın yıldızı Hakan Çalhanoğlu, dün verdiği bir röportajda kendisini Galatasaray'da oynarken hayal edemediğini söylemiş ve bu sözleri gündem olmuştu. 30 yaşındaki orta saha oyuncusu, bu sözlerin 'dil farklılığı' nedeniyle yanlış anlaşılmalara sebebiyet verdiğini söyledi. Çalhanoğlu, sosyal medyada hesabı Instagram'dan bir paylaşım yaparak konuya açıklık getirdi. Tecrübeli oyuncu ayrıca Galatasaray formasıyla çocukluk fotoğrafını da paylaştı.

Haberin Devamı

'BU AÇIKLAMAYI YAPMAM GEREK'

Her zaman şeffaflığı ön plana çıkardığını vurgulaya Inter'in yıldızı, "Herkese selamlar, Dün bir röportajda kullandığım ifadelerin yanlış anlaşıldığını belirtmek istiyorum. Bu yanlış anlaşılmanın dil farklılığından kaynaklandığını düşünüyorum. Her zaman şeffaf ve dürüstlüğü prensip edinmiş biri olarak herhangi bir yanlış anlaşılmaya sebep vermemek adına bu açıklamayı yapmam gerek" ifadelerini kullandı.

Hakan Çalhanoğlundan Galatasaray açıklaması Yanlış anlaşıldım...

'G.SARAY'A SEVGİMİ HİÇBİR ZAMAN SAKLAMADIM'

Söylediklerinin Galatasaray özelinde olmadığını dile getiren yıldız futbolcu, "Ben her zaman dürüstlüğe önem verdim ve Galatasaray'a duyduğum sevgiyi, saygıyı hiçbir zaman saklamadım. Hiçbir kulübe hiçbir zaman bir saygısızlık yapmam söz konusu olmadı, olamaz. Söylediklerim bir kulüp özelinde değil, ülke futbolumuzun gelişmesi temennisi özelindeydi. Son aylarda ülkemiz futbolunda yaşananlar herkesin malumu. Bu yaşananların marka değerimizi olumsuz etkilediği de çok açık" sözlerini sarf etti.

Haberin Devamı

'BENİM EN BÜYÜK TEMENNİM...'

Türk futbolunu üst seviyeye taşımaları gerektiğine vurgu yapan Çalhanoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: "Benim en büyük temennim ülke futbolunda herkesin bir araya gelip futbolumuzun seviyesini yukarı çekmesi. Çünkü bu yaşananların tek zararının kendimize olduğu ortada. Eğer futbolumuzu hak ettiği yere getirirsek zaten Dünya üzerindeki her futbolcu Türkiye'de oynamak isteyecektir. genç yaşlarında dahi. Bunu başaracak potansiyelimiz, Avrupa'nın en iyi takımlarıyla Şampiyonlar Ligi'nde rekabet edebilecek kapasitemiz var. Yeter ki ülkece artık bunu yapmaya karar verelim. Söylemek istediklerim bundan ibaretti. Saygılarımla."

HAKAN ÇALHANOĞLU NE DEMİŞTİ?

CBS Sports'a konuşan Hakan Çalhanoğlu, Avrupa'da kalmak istediğinin altını çizerken Galatasaray'da oynama hayalini kurmadığını belirtmiş ve şu sözleri sarf etmişti: "Dürüst olmak gerekirse kendimi Galatasaray’da oynarken hayal etmiyorum. Her zaman Avrupa’da oynamayı sevmişimdir. Benim amacım hep Avrupa'da kalmak olmuştur. Düşmeden bu seviyede kalmak istiyorum. Türk futbolunu takip ediyorum. Umarım, kendi adıma geçtiğimiz aydan daha iyi şeyler yapabilirim."

YORUM YAZ