MENÜ

Galatasaray'dan Barış Alper Yılmaz ve Kerem Aktürkoğlu için rekor transfer beklentisi! Dudak uçuklattı

Cim Bom’u bu sezon hem ligde hem Avrupa’da taşıyan, EURO 2024 öncesi A Milli Takım’ın da en kilit parçalarından olan Kerem Aktürkoğlu ile Barış Yılmaz’a devler büyük ilgi gösteriyor. Sarı-Kırmızılı kulüp, iki yıldız isim için beklediği bonservis bedeli dudak uçuklattı.

Galatasaray'dan Barış Alper Yılmaz ve Kerem Aktürkoğlu için rekor transfer beklentisi! Dudak uçuklattı

Sacha Boey’yi 30+5 milyon Euro’ya Bayern Münih’e sattıktan sonra Galatasaray’ın mevcut kadrosundaki diğer oyuncuların da piyasası bir anda yükseldi. Bu sezon hem UEFA organizasyonlarında hem de Süper Lig’de Cim Bom’u taşıyan iki yerli isim; Kerem Aktürkoğlu ve Barış Alper Yılmaz, piyasa değeri yükselen oyuncular arasında bulunuyor.

Özellikle Kerem’e geçtiğimiz yıllarda da Avrupa kulüplerinin ilgisi vardı. Gelinen son noktada devlerin ilgisi somut adımlara dönüşmüş durumda. Hem Kerem hem de Barış için Galatasaray’ın maçlarına Avrupa kulüplerinin temsilci gönderdiği ortaya çıktı.

Haberin Devamı

Galatasaraydan Barış Alper Yılmaz ve Kerem Aktürkoğlu için rekor transfer beklentisi Dudak uçuklattı

KULÜBÜN TAVRI ÇOK NET

Bu temsilcilerin, zaman zaman oyuncuların menacerleriyle de temas kurduğu, menacerlerin de bu ilgiyi kulübe aktardığı öğrenildi. Resmi olmayan tekliflere karşı Galatasaray Yönetimi’nin tavrı ise oldukça net. Barış Alper Yılmaz için 30 milyon Euro, Kerem Aktürkoğlu için de 20 milyon Euro bonservis beklentisi söz konusu. Talip olan kulüpler henüz Galatasaray’a bir rakam getirmedi, ancak menacerler vasıtasıyla yapılan görüşmelerde, tarafların bu bedellere çok da uzak olmadığı belirtiliyor.

Galatasaraydan Barış Alper Yılmaz ve Kerem Aktürkoğlu için rekor transfer beklentisi Dudak uçuklattı

SUDAN UCUZA GELMİŞLERDİ

Anlaşma gerçekleşirse, Galatasaray’ın kasasına bu operasyondan tam 50 milyon Euro girebilir. Boey’den gelen 30 milyon Euro da hesaba katıldığında, sadece 6 aylık süreçte 80 milyon Euro’yu aşan bir gelir elde etme şansına sahip olan Sarı-Kırmızılılar, bu oyuncuları çok ucuz bedellerle kadrosuna katmıştı. Kerem için Erzincan’a ödeme yapılmadı. Barış için Keçiörengücü’ne 2 milyon Euro verildi. Boey ise 1.1 milyon Euro’ya Rennes’den transfer edilmişti

Haberin Devamı

AYNI OPERASYON GÜNDEMDE

Takımın bir diğer genç oyuncusu Nelsson’u da 15-20 milyon Euro bandında satma ihtimali bulunan Galatasaray Yönetimi, transferde benzer bir operasyona daha imza atmayı hedefliyor. Hem yerli hem de yabancı, potansiyeli yüksek, yetenekli genç oyuncular transfer ederek, bu oyuncuların gelişimine katkı sağlamayı, onları sahada parlatıp masada da astronomik fiyatlar karşılığında satarak kulübe gelir sağlamayı planlıyorlar.

YORUM YAZ